Біля Совських ставків облаштують парк, унікальна екосистема буде збережена – депутати Київради

Автор: Любава Лисичкіна
21:43 23.02.2022

Зона відпочинку загальною площею понад 22,6 га розміщується на просп. Валерія Лобановського, 113 у Голосіївському районі.

Біля Совських ставків облаштують парк, унікальна екосистема буде збережена – депутати Київради Фото: Ілюстративне
Як зазначив голова фракції «Європейська Солідарність» у Київраді Володимир Прокопів, це рішення стало можливим завдяки спільній консолідованій позиції усіх фракцій міської ради.
 
«Сьогодні відповідний проєкт рішення підтримала постійна комісія Київради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин. Місцева громада довго боролася за те, щоб на території Совських ставків з’явилася сучасна зелена зона, яка стане перлиною столиці. І влада має виконати своє пряме завдання – створити безпечний та доступний для відвідувачів парк відпочинку», – наголосив Володимир Прокопів, який виступив співавтором проєкту рішення про створення зеленої зони.
 
Він нагадав, що минулого року Господарський суд столиці розірвав договір оренди із забудовником, який планував звести багатоповерховий комплекс на території Совських ставків. Наразі земельна ділянка є комунальною власністю та закріплена за КО «Київзеленбуд».
 
«Ще влітку минулого року міська рада затвердила показники розвитку зеленої зони Києва до 2022 року та концепцію формування зелених насаджень в центральній частині. Цим рішенням визначено, що ділянка біля Совських ставків є озелененою територією загального користування, яка відповідає типологічним ознакам та планувальним вимогам парку культури та відпочинку. Простіше кажучи, сучасному парку відпочинку на Совських ставках – бути», – розповів перший заступник голови постійної комісії Київради з питань екологічної політики, депутат «ЄС» Вадим Сторожук.
 
Він також підкреслив – територія Совських ставків, яка займає площу близько 20 га, має значну екологічну цінність. Завдяки тому, що русло річки Совка відкрите, вона має у своєму басейні ставки та ділянки плеса, де оселяються різні види тварин. Водно-болотні угіддя є джерелом кисню, а також домівкою для багатьох видів тварин, у тому числі, рідкісних птахів і черепах.
 
Як відомо, Совські ставки доволі довгий час є своєрідним “яблуком розбрату” між забудовником і киянами, які наполягають на збереженні цієї екосистеми. Електронна петиція “Вимагаю термінового вирішення екологічної катастрофи на території нижнього каскаду Совських ставків” набрала необхідну кількість голосів і була прийнята до розгляду Київрадою. Ініціативу підтримали 10 103 людини, при мінімально необхідних 10 000.

Великий Київ у Google News

підписатися