Біля Ірпеня ростуть квіти зі статусом «неоцінений» та «вразливий» вид. Заради них створять «Любку»

Автор: Любава Лисичкіна
20:26 02.02.2021

На Київщині буде створено ботанічну пам’ятку природи місцевого значення «Любка».

Біля Ірпеня ростуть квіти зі статусом «неоцінений» та «вразливий» вид. Заради них створять «Любку»

Про це повідомляє Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ) у Facebook.

Ідеться про те, що  Святошинське лісопаркове господарство погодило КЕКЦ створення ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Любка».  Зроблено це з метою  охорони червонокнижних рослин –  орхідеї любки і гладіолуса черепітчатого. 

Новостворена  ботанічна пам’ятка  розташована в Київському лісництві біля Ірпеня. Екологи надзвичайно раді тому, що лісовики пішли на зустріч і допомогли  в охороні рідкісних рослин.

Так виглядає орхідея любка.Фото: КЕКЦ

Орхідея любка – багаторічна рослина родини зозулинцевих. Рідкісний вид, занесений до Червоної книги України у статусі «Неоцінений». Харчова, лікарська та декоративна культура. Любку дволисту занесено до Додатку II Ковенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES). В Україні цей вид охороняється у таких заповідниках і національних парках: Карпатському, в Канівському, Поліському, «Розточчя», «Медобори» тощо.

Гладіолус черепітчатий –   багаторічна рослина родини півникових. Вид занесений до Червоної книги України у статусі «Вразливий». В Україні косарики черепичасті у великій кількості трапляються лише в Карпатах, ізольовані популяції зростають в Поліссі, Розточчі, Опіллі. Дуже рідко цей вид можна знайти у західних лісостепових районах, на Лівобережжі та в Криму.

До слова, раніше на Київщині знайшли велику популяцію червонокнижної орхідеї. 

 

Великий Київ у Google News

підписатися