Біля ботсаду Фоміна з’явилася скульптура пальми (ФОТО)

16:20 23.06.2021

У столиці відкрили ювілейну, тридцяту міні-скульптуру проєкту «Шукай» – її встановили на вулиці Назарівській 23, неподалік ботсаду Фоміна.

Біля ботсаду Фоміна з’явилася скульптура пальми (ФОТО) Фото: Вечірній Київ
Світлодіодне освітлення

Всі скульптури проекту присвячені символам столиці та видатним киянам. Цього разу арт-об’єкт присвячений пальмі, пише Вечірній Київ.

Її прообраз росте неподалік, а саме — в оранжереї Ботанічного саду ім. О.В. Фоміна. Вона є найстарішою і найвищою пальмою Європи серед тих, що ростуть в оранжереях.

«Тут пальма маленька, а ось у оранжереї її розмір сягає майже 35 метрів. Дерево достатньо старе, йому майже 200 років, з них 180 років «живе» у нас в саду. А у січні-лютому пальма цвіте. Це означає, що хоч вона родом із Австралії, але у наших штучних умовах їй у нас дуже подобається», – розповіла директорка ботсаду Марина Гайдаржи.

У скульптурі автори зашифрували метафору, адже на ній пальма неначе пробиває скляну стелю. Відповідною є й легенда скульптури: «Мене потреш — стелю проб’єш».

Нагадаємо, попередня скульптурка проекту “Шукай” – це бронзове серце, присвячене видатному кардіохірургу та інженеру Миколі Амосову (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися