Більше ста українців евакуювали із Сектора Газа – подробиці

Автор: Галина Ворона
19:08 26.05

Із Сектора Газа евакуювали українців, які висловили бажання повернутися додому на тлі загострення палестино-ізраїльського конфлікту. Разом з нашими співвітчизниками небезпечну зону покинули громадяни інших країн.

Більше ста українців евакуювали із Сектора Газа – подробиці

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За його словами, всього було евакуйовано 109 громадян України, 13 громадян Молдови та 4 громадян Болгарії. Вони вже у безпеці в Каїрі та незабаром летять до Києва.

Україна і Єгипет доклали шалених зусиль для створення безпечного коридору”, – зауважив міністр і нагадав, що операція з евакуації переносилася двічі.

Він додав, що Україна однією з перших провела успішну міжнародну гуманітарну операцію та вивезла з Сектора Газа громадян трьох країн. 

В свою чергу “Укрзалізниця” повідомила, що евакуйовані із Сектора Газа українці та члени їхніх родин 26 травня прибудуть спеціальним рейсом з Каїра до Міжнародного аеропорту “Бориспіль”.

Пасажирів цього рейсу доставлять двома поїздами Kyiv Boryspil Express до Центрального залізничного вокзалу, а звідти залізничним транспортом доправлять до місць призначення по всій території України. 

Перевізник наголосив, що пасажири не платитимуть за проїзд, а для відшкодування вартості проїзних документів УЗ отримає компенсацію з резервного фонду держбюджету.

Ізраїльсько-палестинський конфлікт триває з початку 1920-х років і періодично загострюється. Останнього разу це сталось на початку травня 2021 після рішення Верховного суду Ізраїлю виселити декілька палестинських сімей з району Еш-Шейх-Джаррах у Східному Єрусалимі, яке спровокувало сутички між палестинськими протестувальниками та ізраїльською поліцією та тривале насилля з обох сторін. 

10 травня палестинські військові угрупування Хамас та Ісламський джихад у Палестині розпочали обстріли Ізраїлю з території Сектору Газа, вразивши кілька житлових будинків та школу. У відповідь Ізраїль заявив про початок антитерористичної операції “Страж стін” та почав бомбардування інфраструктури ХАМАСу у Секторі Газа, вразивши зокрема чимало багатоквартирних будинків та журналістську редакцію, де за даними ізраїльської розвідки, розміщувалися штаби ХАМАСу.

Великий Київ у Google News

підписатися