Більше половини українців є вірянами ПЦУ – скільки ходять до УПЦ МП

Автор: Марія Супрун
19:11 05.08

Переважна більшість українців продовжують себе ідентифікувати як православні.

Більше половини українців є вірянами ПЦУ – скільки ходять до УПЦ МП

Як свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) щодо релігійної самоідентифікації населення, 72% українців вважають себе православними, при цьому 54% опитаних ідентифікують себе з Православною Церквою України і лише 4% – з УПЦ Московського патріархату.

Ще 14% вважають себе просто православними, без конкретизації патріархату.

Порівняно з 2021 роком, частка тих, хто ідентифікує себе з Православною Церквою України, зросла з 42% до 54%. Натомість з 18% до 4% знизилася частка тих, хто ідентифікує себе з Українською Православною Церквою Московського патріархату.

Після православ’я найбільше респондентів ідентифікували себе як атеїстів (10%) і греко-католиків (8%). Інші релігії та конфесії називалися рідше.

У всіх регіонах найбільше людей ідентифікують себе з православ’ям, а також – саме з Православною Церквою України (від 59% у центрі до 42% на сході). З УПЦ МП ідентифікують себе 3-6% залежно від регіону, при цьому навіть на сході і півдні – лише 5-6%. Водночас із заходу на схід з 6% до 26% зростає частка тих, хто вважає себе православним, але не зараховує до жодного патріархату.

Також із заходу на схід з 4% до 17% зростає частка атеїстів.

Загалом, серед молодих більше атеїстів – 22% серед 18-29 річних. Серед 30-39 річних їх уже 12%, а в старших вікових категоріях – ще менше.

Нагадаємо, московські попи намагалися привезти на збори бойовиків: на Київщині громада проголосувала за перехід церкви до ПЦУ.

Великий Київ у Google News

підписатися