Безпілотний трамвай і соціальна дистанція – новий проєкт дизайнерів

13:18 20.07.2020

В Китаї створили сучасний трамвай, що дозволить людям безпечно повернутися до користування громадським транспортом в умовах пандемії. Трамвай не потребує водія, а інтер’єр транспорту дозволяє пасажирам дотримуватись соціальної дистанції.

Безпілотний трамвай і соціальна дистанція – новий проєкт дизайнерів

Про інноваційний трамвай пише Dezeen. 

Цей трамвай двоповерховий, не потребує водія, а інтер’єр створено таким чином, щоб жителі Гонконгу безпечно могли повернутись до користування громадським транспортом. 

Дизайнерська студія Ponti Design Studio, очолювана італійським дизайнером Андреа Понті – задумала створити сучасний громадський транспорт, що підійшов би для коронавірусного світу. 

Це особливо актуально для такого густонаселеного міста як Гонконг, де дуже важко дотримуватись соціальної дистанції”.

Завдяки тому, що трамвай не потребує водія та пересувається за рахунок електрики, інтер’єр більш просторий та дозволяє пасажирам легше дотримуватись соціальної дистанції. 

Передбачені сидіння утворюють такі собі острівці, до того ж, пасажири сидітимуть обличчями один від одного. 

Завдяки великій кількості скла у транспорті багато світла. 

По боках трамвай обладнано LED-світлом, таким чином транспорт добре видно за будь-якої погоди. 

Трамвайні зупинки крім пасажирської функції виконують ще й функцію зарядного пристрою, підключившись до якого електротранспорт може підзарядитись. 

Оплата здійснюватиметься безконтактно. 

Концепція соціальної дистанції як така, що обмежує свободу людей рухатись та взаємодіяти один з одним, стала серйозним викликом для дизайнерів і точкою пошуку нового концепту”.

Дизайнер Андреа Понті вважає, що “не потрібно розмежовувати та розділяти, а радше переосмислювати громадський простір більш інтегровано та ефективно”. 

Читайте також: Ця модна колекція ілюструє пандемію коронавірусу (ВІДЕО)

Великий Київ у Google News

підписатися