Є речі, про які варто постійно нагадувати дітям, пояснювати та застерігати, переконані фахівці із Всеукраїнської спілки парамедиків. З тим, щоб не було біди та загрози для здоров’я.
Отже, 10 небезпек, про які слід говорити дітям.
1. Вікно. Щороку з вікон випадають діти. Саме тому не слід бавитись на підвіконнях і виглядати у вікно.
Варто поставити спеціальні блокувальники на вікна та решітки.
2. Двері. Дуже часто саме вони стають причиною травмування голови чи пальців. Також слід говорити про те, що не варто відчиняти двері незнайомцям.
Якщо дітки дуже маленькі, то на двері можна поставити спеціальний захист, блокаду чи захисні кути.
3. Меблі. Діти люблять вилазити на комоди, шафи, полиці. Це може призвести до падіння. А якщо меблі не зафіксовані, то вони можуть впасти на дитину.
4. Розетки. Якщо в них засовувати різні предмети чи пальці, то може вдарити током чи можна отримати серйозні електричні опіки.
Убезпечити розетки можна спеціальними заглушками.
5. Плита. Сама плита і усе, що на ній стоїть може бути небезпечним, навіть якщо сама плита вимкнена.
Для малючків можна ставити спеціальний захист на плиту. Старшим дітям можна показати, які бувають опіки.

6. Техніка. Особливо небезпечними для дітей є блендер, електром’ясорубка, тостер, праска… Увімкнені прибори можуть вдарити током, якщо торкнутись їх вологими руками.
7. Вода. Діти люблять бавитись з водою. Але нею можна похлинутись, підслизнутись на ній (у ванні чи в душі) і втонути.
8. Розкидані іграшки та речі. Знаємо дуже багато історій, коли діти отримували травми, підслизнувшись чи наступивши на дрібні іграшки та детальки.
9. Їжа. Важливо розповідати, що з їжею в роті не можна бігати, розмовляти, сміятись та бавитись. Тому що можна вдавитись.
10. Гострі предмети. Це не лише ножі та ножиці об які дитина може порізатись. Також небезпечно переміщатись з викрутками, олівцями, ручками. Дитина може наштрикнутись на них, коли спіткнеться.