Безпечна та комфортна для всіх: якою може бути Лук’янівська площа (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
16:56 08.07

З’явився проєкт реконструкції Лук’янівської площі, в якому показали, що район може стати зручним вузлом пересадки для пасажирів громадського транспорту, затишним простором для прогулянок та охайним місцем для торгівлі на ринку.

Безпечна та комфортна для всіх: якою може бути Лук’янівська площа (ФОТО)

Свій варіант реконструкції Лук’янівської площі, яка розташована біля станції метро «Лук’янівська», запропонували студенти Школи міських проєктів «Урбанина».

Зараз Лук’янівська площа — це хаотична суміш маршруток, автобусів, припаркованих автівок, пасажирів, покупців на ринку та стихійних торговців. 

Зокрема, щоб спростити рух різних видів транспорту, автори проєкту пропонують перекрити проїзд через площу вулицею Дегтярівською, на Іллєнка біля виходу з метро додати зупинкові кишені та створити комфортний пересадний вузол. 

Також проєкт передбачає повністю безпечну для пішоходів площу. Для цього потрібно перемістити трамвайні колії на вулицю Бердичівську, а на вулиці Іллєнка додати виділені смуги громадського транспорту та створити для нього безперешкодний рух основною магістраллю в центр. Навколо площі планують додати веломережу та велохаб біля станції метро.

Такими рішеннями ми зменшимо кількість транспортних конфліктів на Лук’янівській площі та створимо комфортні і безпечні маршрути для пішоходів. Завдяки розворотному кільцю оптимізуємо маршрути громадського транспорту, оскільки він зможе розвертатись на кінцевій біля метро. Посеред площі з’явиться достатньо простору для проведення концертів та ярмарків, що зробити площу центральним місцем району“, – зазначають автори проекту.

В середині нового розворотного кільця, де зараз зазвичай після дощу утворюються величезні калюжі, планують розмістити дощовий басейн, в який збиратиметься вода під час злив. На навколишніх вулицях створять систему водовідведення та озеленення, яка очищатиме та направлятиме дощову воду до басейну. 

Зараз на площі відсутній комфортний громадський простір і в основному її використовують лише як транзитну зону для пересадки з одного виду транспорту на інший. Пішоходи тут рідко затримуються, адже на площі немає нічого для відпочинку та комфортного проведення часу. Лук’янівський ринок поступово розростається і захоплює все більше території навколо.

Щоб наповнити площу життям – урбаністи пропонують повернути початкові межі ринку та активізували його зовнішній фасад – там можуть розміститись магазини, кав’ярні та бари. Між ринком та будівлею метро додали активну зону з деревами та літніми майданчиками. Створили прогулянковий маршрут по бульвару вулиці Білоруській, який буде проходити від Юніт сіті до кінотеатру Київська Русь. Таким чином Лук’янівка площа отримає нові функцій, стане більш інклюзивною і безпечною, та матиме місце для відпочинку і проведення дозвілля.

Нагадаємо, раніше урбаністи показали, якою може бути Бессарабська площа (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися