За останні 4 роки квартири від міста безкоштовно отримали 226 учасників бойових дій, повідомив директор департаменту будівництва та житлового забезпечення Борис Работнік.
Програми, що передбачають забезпечення житлом захисників у майбутньому
Влітку 2022 року Київрада затвердила Міську цільову програму на 2022-2024 роки, розроблену департаментом будівництва та житлового забезпечення, яка містить серед заходів забезпечення житлом захисників.
У 2023 році Департаментом було придбано майнові права на на 624 квартири для учасників бойових дій та членів їх сімей, сімей загиблих, померлих учасників антитерористичної операції, Захисників і Захисниць України. На це з бюджету міста виділено 1 млрд 326 млн 948 тис грн. Фінансування відбулося відповідно до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021-2023 роки.
Придбання квартир на умовах співфінансування коштами з міського бюджету і власниками
Також є розпорядження КМДА від 12.07.2019 року, відповідно до якого частково покриваються витрати на придбання житла тими, хто перебуває на квартирному обліку в районних адміністраціях.
“Згідно з Порядком гранична частина вартості 1 кв.м. житла, яке придбається на умовах співфінансування, становить 50% фактичної вартості 1 кв.м. житла для громадян, які мають статус учасника бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та національну цілісність України і брали безпосередньо участь в АТО у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення нацбезпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ в Луганській та Донецькій областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів. у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією РФ проти України, та членів їхніх сімей, та 30% – для інших громадян, та не повинна перевищувати 50% опосередкованої вартості, що визначається Мінрегіоном, збільшеної в 1,75 разів”, – пояснив директор департаменту будівництва та житлового забезпечення Борис Работнік.
Списки осіб, які зможуть придбати житло за умовами співфінансування, складають районні адміністрації, у яких стоять на квартирній черзі кандидати.
З 2019 до 2023 року з міського бюджету на програму співфінансування виділено 493 млн 782 тис грн. Таким чином вдалося придбати учасникам АТО 409 квартир. Для цього підписувати тристоронні договори з забудовником, департаментом міської ради та пільговиком.
Реставрований довгобуд забезпечить квартирами тих, хто чекає черги
На бульварі Кольцова 24-а у Святошинському районі провели реконструкцію житлового будинку за 280 млн 367 тис грн.
Замовником робіт відповідно до розпорядження міської ради від 09.05.2023 визначено комунальне підприємство з питань будівництва житлових будинків “Житлоінвестбуд-УКБ”.
“Після прийняття будинку в експлуатацію квартири будуть передані до районних у місті Києві державних адміністрацій для подальшого розподілу серед учасників АТО та осіб з інвалідністю внаслідок війни (ІІІ групи) із їх числа, які потребують поліпшення житлових умов”, – розповів директор департаменту будівництва та житлового забезпечення Борис Работнік.
Хто може претендувати на житло
Відповідно до ст.42 та ст.24 Житлового кодексу України житлові приміщення надаються тільки громадянам, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов та внесені до єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, в порядку черговості.
Відповідно до ст.15 Житлового кодексу України та розпорядження Київради від 31.11.2011 року №121 повноваження щодо обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, прийняття рішень про надання житлових приміщень та видача ордерів на заселення належить до компетенції РДА у Києві.