Без батьківського піклування залишилося понад 15 тисяч дітей: як війна змінила процес усиновлення в Україні

17:58 28.08

Попри війну, процес усиновлення в Україні триває, хоч і зазнав суттєвих змін. За два з половиною роки повномасштабного вторгнення, понад 15 000 дітей залишилися без батьківського піклування, але лише дві тисячі з них знайшли нові родини.

Без батьківського піклування залишилося понад 15 тисяч дітей: як війна змінила процес усиновлення в Україні
Світлодіодне освітлення

Дар’я Касьянова, голова правління української мережі за права дитини, в етері Прямий FM розповіла, як змінилися умови усиновлення та які виклики постали перед родинами.

Дар’я Касьянова зазначила, що починаючи з лютого 2022 року, українці демонструють велику зацікавленість в усиновленні. Війна стала каталізатором бажання багатьох людей прийняти дітей у свої родини, особливо тих, які залишилися без батьків через бойові дії. Проте діти, що втратили батьків внаслідок соціальних причин, залишаються найбільш вразливими і потребують сімейного тепла.

“Коли дитина втрачає батьків через війну, зазвичай, родичі швидко оформлюють опіку. Це стало можливим завдяки змінам у законодавстві, внесеним влітку 2022 року. Однак діти, позбавлені батьківського піклування через соціальні причини, залишаються найбільш потребуючими”, — підкреслила правозахисниця.

Однією з основних вимог до усиновлювачів є наявність постійного доходу та місця проживання. Важливо, що для усиновлення не обов’язково мати власну квартиру, достатньо офіційного договору оренди. Крім того, усиновлювачі повинні пройти спеціальне навчання, під час якого спеціалісти оцінюють їхню готовність до цього кроку.

“Люди, які хочуть усиновити дитину, повинні бути морально і психологічно підготовлені. Іноді під час навчання психологи можуть рекомендувати відкласти усиновлення, якщо бачать, що родина не готова”, — розповідає Касьянова.

Щодо міжнародного усиновлення, то його наразі призупинено. Це пов’язано з тим, що в умовах війни важко встановити всі обставини, пов’язані з дитиною, зокрема, де перебувають її батьки або інші родичі.

“Міжнародні організації звернулися до нашого уряду з проханням призупинити міждержавне усиновлення, аби уникнути можливих порушень прав дітей. У нинішніх умовах ми не завжди можемо точно знати, що сталося з батьками дитини, і це створює додаткові ризики”, — підсумувала вона.

Більше інформації для тих, хто хоче змінити чиєсь життя на краще — в етері Прямий FM.

Великий Київ у Google News

підписатися