Результати опитування сьогодні з’явились на сайті УІК.
Найбільш продаваними виявилися книжки за номінаціями:
Найпопулярніша українська класика
Безумовний лідер номінації – серія “Неканонічний канон” видавництва “Віхола”.
Найуспішнішими книгами, що увійшли одночасно в топ продажів чотирьох загальноукраїнських книготорговців з шести стали: “Місто” Валер’яна Підмогильного й “Записки Кирпатого Мефістофеля” Володимира Винниченка (Видавництво “Віхола”) та “Тигролови” й “Сад Гетсиманський” Івана Багряного (Видавництво “Апріорі”). Ці ж книжки, а також “Повість про санаторійну зону” Миколи Хвильового серед лідерів київських книгарень.
Найпопулярніші книжки сучасних українських авторів
На першому місці — книжка “Я бачу, вас цікавить пітьма” Іларіона Павлюка (“Видавництво Старого Лева”, переклала з російської Вікторія Стах). Вона зацікавила покупців всіх опитаних київських книгарень і п’яти загальноукраїнських майданчиків із шести.
Ще три видання представлені в топах продаж більшості опитаних. Це “Драбина” Євгенії Кузнєцової (“Видавництво Старого Лева”), “Нові Темні Віки. Колонія” Макса Кідрука (Видавництво “Бородатий Тамарин” і “Танці з кістками” Андрія Сем’янкова (Видавництво “Віхола”).
Найпопулярніші переклади
Смаки покупців усіх київських книгарень збіглися на таких книжках: “Моссад. Найвидатніші операції ізраїльської розвідки”авторів Міхаель Бар-Зохар та Ніссім Мішаль (Видавництво “Наш Формат”, переклав Олександр Михельсон), “Фактор Черчилля Як одна людина змінила історію” Бориса Джонсона (Видавництво Vivat, переклав Юрій Гірич).
Найпопулярніші книжки для дітей
У перелік найпопулярніших книжок для дітей увійшли як українські так і перекладні видання іноземних авторів.
Очолює рейтинг рітейлерів книжка “Малечі про інтимні речі” Юлії Ярмоленко (Видавництво “Талант”). Вона зацікавила покупців п’яти майданчиків з шести. Також у лідерах (4 з 6) книжка видавництва “А-ба-ба-га-ла-ма-га” “Тореадори з Васюківки” Всеволода Нестайка.
В УІК зазначили, що опитування провели з нагоди Національного тижня читання, який установа проводить щороку в грудні. Цього року акція триває з 4 по 10 грудня.
Читайте також: Воркшопи для діток, різдвяні читання, бібліопростір для найменших: киян запрошують на “Сімейний вихідний”
Нагадаємо, у фокусі цьогорічного Тижня читання – постать Миколи Хвильового.