Лід на берегах Чорного моря в Одесі місцеві жителі бачать не вперше. Однак підтверджують, явище доволі рідкісне і побачити його можна лише кілька разів на віку. Цієї зими, коли морози на півдні сягнули -11 градусів з холодними вітрами, прибережна смуга почала нагадувати Арктику.
Дізналася про замерзле море в Одесі від своїх родичів – прислали світлину з крижинами, які плавають по воді, – розповідає кореспонденту “ВК” Анастасія. –
Але це там не вперше. Більше як 10 років тому також береги замерзли і мій кум вирішив прогулятися ними, як на річці. Але ступив, і провалився у воду – витягували. У теплому одязі, в дублянці, сміявся
Береги Чорного моря на території Одеси дійсно замерзали. Це сталося востаннє у 2012 році. Тоді метеорологи казали, що трапляється таке приблизно раз на 30 років. І до того востаннє льодові тороси біля берегів бачили в 1977 році.
Однак, як бачимо, цього разу рідкісне явище сталося значно швидше. Тепер місцеві жителі та туристи фотографуються та виходять гуляти на кригу, що блищить на сонці.
Я просто була в шоці, коли це побачила, – розповідає Суспільному.Одеса Ірина. Вона робить селфі на відомому пляжі Ланжерон. –
Наскільки все як у казці просто якоїсь крижаної принцеси. Це дуже круто. Навіть незважаючи на холод, хочеться гуляти, насолоджуватися

А от Ангеліна любить кататися на ковзанах, тому прийшла на береги моря з ковзанами аби зафіксувати видовище.
Не втрималися і прийшли з подружками зняти, як катаємось на ковзанах. Ніхто не знав, що таке взагалі може бути. Але подобається


У 2012 році лід на берегах був дещо товстішим, ніж тепер. Тоді в Одеському порту, де також було багато криги, водили особливі умови і проводили льодову кампанію.
Ось так виглядали береги взимку 14 років тому. Фото – Одеська історія:


За прогнозами синоптиків у найближчі дні в Одесі повітря поступово ставатиме теплішим та прогріється до +1 – +5 градусів. Відтак, льоди поступово будуть танути, залишаючи приємні спогади жителям міста.




