“Бенксі від скульптури” подарував Києву 5 своїх робіт – де їх побачити

Автор: Галина Ворона
05:25 30.08

Французький вуличний художник Джеймс Коломіна створив у Києві п’ять скульптур, присвячених Дню незалежності України. У такий спосіб скульптор намагається “висвітлити реальність війни та висловити підтримку українському народу“.

“Бенксі від скульптури” подарував Києву 5 своїх робіт – де їх побачити
Світлодіодне освітлення

Коломіна відомий своїми скульптурами, які часто присвячені гострим соціальним темам та резонансним подіям у світі — від зміни клімату до насильства та загрози ядерної війни. Для своїх витворів він використовує фарбу яскраво-червоного кольору, відомого як Rouge Colomina.

Його називають “Бенксі від скульптури”  через схожий соціальний контекст робіт обох та підхід до їхньої презентації. Він відомий такими роботами як “Путін на міні-танку”, “Ловець серця”, “Дитина з маскою” та інші.

Першим артоб’єктом у Києві Джеймса Коломіни стала фігура на стіні Головпоштамту. Вона зображує дитину, що виходить зі стіни Головпоштамту та малює український тризуб.

Моя робота в Україні спрямована на те, щоб засудити несправедливість цієї війни та продемонструвати мою непохитну підтримку українському народу, який страждає в цьому нав’язаному конфлікт”, — пояснив митець.

Друга характерна червона робота зʼявилася на місці колишнього памʼятника Щорсу на бульварі Шевченка. Це “Дівчина з соняшниками”, яка символізує оновлення та надію для України.

Наступний, третій арт-об’єкт митця встановили на місці, де колись стояла перша з майданівських барикад, відома ще як “Львівська брама”. Саме тут проходив рубіж між спецпризначенцями та протестувальниками під час запеклих протистоянь у 2014 році. “Дівчина в касці” катається на гойдалці, яка звисає з мосту над Алеєю Героїв Небесної Сотні.

Четверта скульптура розташована біля станції “Університет” – це червона дівчинка с серцем та ведмедиком.

Його п’яту роботу можна побачити у парку Шевченка. Це червона фігурка голуба на ліхтарі з лавровою гілкою у дзьобі та із заводним ключем у спині.

Окрім цього, французький художник залишив на землі свій малюнок — намальоване червоною фарбою на асфальті поле для гри в класики у формі ракети, навколо якої зображені квіти та хмарки.

Читайте також: Скульптуру “Дівчинки на подушках” можуть відновити – що для цього потрібно

Нагадаємо, у Софії Київській триває виставка скульптур та інсталяцій просто неба.

Великий Київ у Google News

підписатися