Бельгія захопила танкер “тіньового флоту” РФ під час операції “Синій порушник” (відео)

Фото ілюстративне

На судно накладено арешт.

“Наші збройні сили за підтримки французького міністерства оборони захопили нафтовий танкер, що належить російському тіньовому флоту”, – написав у соцмережі Х міністр оборони Бельгії Тео Франкен.

За його даними, силовики висадилися на борт судна в Північному морі та супроводили його до порту Зебрюгге, де наклали на нього арешт. Франкен не навів назви танкера і пообіцяв надати докладнішу інформацію вранці 2 березня.

Прем’єр-міністр Бельгії Барт де Вевер привітав ЗС країни “з професійними та рішучими діями під час успішної операції” та подякував за підтримку Франції.

“Бельгія дотримуватиметься міжнародного морського права і забезпечуватиме безпеку своїх територіальних вод”, – висловився прем’єр про операцію “Синій порушник”.

Президент Франції Еммануель Макрон поділився кадрами захоплення танкера «тіньового флоту» РФ у соцмережі Х, нагадавши, що операцію бельгійські Збройні сили виконували спільно із французами.

“Серйозний удар для «тіньового флоту»: у Північному морі наші гелікоптери ВМС Франції минулої ночі сприяли захопленню бельгійськими силами нафтового танкера під міжнародними санкціями. Європейці рішуче налаштовані перекрити джерела фінансування російської агресивної війни в Україні шляхом запровадження санкцій”, – написав до відео Макрон.