Бажання тата не достатньо: умови надання відпустки по догляду за дитям для чоловіків змінилися

Автор: Оксана Тупальська
03:17 21.04

Як і раніше доглядати дитину після народження та отримувати при цьому фінансову підтримку від роботодавців та держави мають право як матері, так і татусі чи бабусі з дідусями. Однак, щоб отримати дозвіл на декрет, батько має порадитися в колі родини про свій намір.

Бажання тата не достатньо: умови надання відпустки по догляду за дитям для чоловіків змінилися
Світлодіодне освітлення

Кабінет міністрів України змінив порядок надання відпустки при народженні дитини.

Тепер для батька дитини право на відпустку мусить підтверджуватися:

  • свідоцтвом про народження дитини, де вказано, що саме він є батьком малюка,
  • письмовою заявою матері, про те, що вони з цим чоловіком спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.

Якщо дитину виховує мати-одиначка або батько-одинак, то допомагати можуть родичі – та отримувати декретну відпустку. Однак і в цьому випадку заяву має надати або мама, або тато, які самотужки ростять малюка. 

Право на таку відпустку як і раніше мають:

  • чоловік жінки, що народила дитя
  • фактичний батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю (але пара має спільно проживати, вести побут, мати взаємні права та обов’язки)
  •  баба, дід або інший повнолітній родич дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком).

Раніше “ВК” розповідав, що у Києві в першій рік великої війни (з кінця лютого до кінця грудня 2022 року) народилися понад 13 тисяч дітей. 

Великий Київ у Google News

підписатися