Про це розповіла директорка Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян.
За її словами, перед початком нового навчального року заклади освіти проінспектували за участі представників Міністерства освіти і науки, Департаменту освіти і науки КМДА, районних державних в місті Києві адміністрацій.
Цьогоріч 1252 освітні установи готуються до нового навчального року в умовах воєнного стану. Загальна кількість міських програм, які планувалось фінансувати, було скорочено вдвічі. У той же час, збережено в повному обсязі всі програми, які направлені на безпеку дітей та викладачів, у тому числі облаштування укриттів та забезпечення пожежної безпеки. На сьогодні роботи за цими програмами тривають і будуть завершені вчасно”, – заявила Олена Фіданян.
Вона наголосила, що всі батьки зможуть самі обрати для своїх дітей будь-яку форму навчання у закладах освіти і за потреби змінити форму навчання протягом навчального року.
“У жодному разі примушення до тої чи іншої форми навчання в столиці не буде, і батьки обиратимуть самі будь-яку форму навчання: офлайн, онлайн чи індивідуальну. Не буде і єдиного шаблону для всіх шкіл столиці, кожна буде приймати те чи інше рішення, спираючись на множину факторів. На сьогодні більшість шкіл знаходиться в процесі обрання формату навчання в новому навчальному році, і ми очікуємо на їхні рішення протягом 10 днів», – підкреслила чиновниця.
Олена Фіданян також нагадала, що навантаження на столичні заклади освіти не зменшиться навіть через те, що майже 20 відсотків столичних школярів перебуває за кордоном. Частина з них стане учасниками освітнього процесу дистанційно. Окрім того, додатково київські школи приймуть дітей вимушених переселенців.
Читайте також: Wі-Fі буде в укриттях закладів освіти – в Україні запустили нову ініціативу
Нагадаємо, раніше у КМДА заявили, що 70% киян підтримують очне навчання своїх дітей у школах.