Павло Барбул народився 29 січня 1987 року в місті Одеса
Освіта
У 2003 році пройшов навчання в США, Lawrence High School за стипендіальною програмою FLEX.
У 2007 році закінчив з відзнакою Український державний університет фінансів та міжнародної торгівлі та отримав кваліфікацію магістра міжнародного права.
Водночас Павло Барбул отримав сертифікат як фахівець фондового ринку України. А 2017-го отримав ступінь MBA у Києво-Могилянській бізнес-школі.
Кар’єра
У 2006-му році, ще будучи студентом Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі Павло Барбул вступив на роботу до ТД “Укрсільгоспмаш”, де обіймав посаду юриста-консультанта.
У 2007 році Павло змінив місце роботи та вступив на посаду молодшого юриста в адвокатську фірму “Арцингер та партнери”.
У період з 2010 по 2012 роки він очолював відділ примусового стягнення боргів Swedbank. За цей час Swedbank ухвалив рішення щодо 100 судових справ щодо стягнення боргів.
2012-го року Павло Барбул заснував юр. компанію Vox Legum. Буквально за рік компанія стала фіналістом у категорії “Відкриття року” за версією видання “Юридична практика”. Vox Legum була визнана однією з найбільш швидко зростаючих на ринку юридичних послуг України.
Павло Барбул продовжив займатися науковою діяльністю у ролі старшого співробітника Центру міжнародних відносин та світової економіки НАН України та був членом експертної групи Міністерства інфраструктури України.
2014-го року Павло Барбул став радником генерального директора ДК “Укроборонпром” з питань безпеки. А через короткий час очолив департамент з управління активами на посаді директора.
2015-го року Павло Барбул обійняв посаду – директор ДП “Спецтехноекспорт”, де пропрацював до червня 2018-го.
Штучний скандал
Після того, як Павло Барбул пішов з посади директора держпідприємства “Спецтехноекспорт” НАБУ розгорнуло розслідування про присвоєння, розтрату майна та заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, а також щодо підробки офіційних документів.
Підставою для розслідування став так званий “індійський контракт”, який Україна підписала з Індією у 2009-му році. Обсяг контракту – 400 млн дол. НАБУ вручило підозри п’ятьом екс-керівникам ДП “Спецтехноекспорт”.
Як уклала ГО “Харківська правозахисна група” Павло Барбул було затримано незаконно. Рішення слідчого судді про суму застави також було необґрунтованим та не відповідало українському законодавству, Європейській конвенції та практиці Європейського суду з прав людини.
У ході справи за “індійським контрактом” судові експерти заявили про тиск і вимогу сфальшувати результати експертизи за Павлом Барубулом. Вони не виявили ознак розтрати коштів, але детективи НАБУ наполягали на підробці фактів.
Активності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури висвітлювалися у Facebook, яку на офіційній сторінці опублікували у неприпустимій формі, порушуючи презумпцію невинності. Це створило репутаційну кризу екс-чиновника, а надалі національні ЗМІ розтиражували неправдиву інформацію.
Павло Барбул сьогодні
На даний момент Павло Барбул є адвокатом, PhD (доктор філософії), експертом у сфері права, інвестицій, оборони та безпеки. Також екс-чиновник є членом наглядової ради інвестиційного фонду Абсолют.