Балетні постановки двох столичних театрів стали найкращими на платформі Fedora

Автор: Любава Лисичкіна
23:51 22.02

Дві українські балетні постановки потрапили до шортлиста і стали номінантами на грант престижної культурної платформи Fedora. Обидві постановки – роботи столичних театрів.

Балетні постановки двох столичних театрів стали найкращими на платформі Fedora

Як повідомляє радіо “Свобода”, мова йде про Київський національний академічний театр оперети та Національну оперу України, які  змагаються з сімома іншими світовими балетними постановками за перемогу.

Fedora – це європейська платформа з головним офісом у Парижі (Palais Garnier), яка займається розвитком та фінансуванням культурних закладів і проєктів за чотирма основними напрямками: балет, опера, мистецька освіта, цифрове мистецтво. 

Наразі на першому місці серед дев’яти балетних постановок, що представляють різні країни світу – футуристичний балет SPACE Lovers Київського національного академічного театру оперети.  Це футуристичний балет на музику французького композитора Дідьє Маруані. У постановці передбачене використання елементів доданої реальності та 3D ефектів. Хореограф – Дельфін Аттал, художній керівник проєкту – Богдан Струтинський.

На другому місці – сучасна балетна постановка Національної опери України Roots («Коріння»).  Постановку довірили провідному хореографу зі Швеції Ксенії Звєрєвій.

Конкуренцію двом українським проєктам цього року складають  вистави Англійського національного балету (Велика Британія), Балет Капітолія (Франція), Бірмінгемський королівський балет (Велика Британія).

«Переможець отримає грант, і ми маємо змогу розмістити свій проєкт та отримувати пожертвування від тих, хто заходить на сайт платформи. До коронавірусу грант на балет був 100 тисяч євро, зараз скоротили до 50 тисяч», – розповів  ініціатор та координатора проєкту Roots Національної Опери України Олексій Тютюнник.

Голосування триває з 1 лютого і завершиться 26 лютого, до того часу невідомо, хто посяде перше місце. Віддати свій голос можна на сайті платформи «Fedora».

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...