Чоловік 30-річної Олесі Воротник, з яким у неї є син, боронив Україну на Донбасі та був убитий три роки тому російськими найманцями. Коли в лютому почалася війна, Олеся зрозуміла, що мусить щось робити, пише Economist.
Тому Олеся відразу ж зайняла позицію на блокпосту, озброєна АК-47. Незабаром вона вирішила піти у війська територіальної оборони, військовий резерв країни, куди потрапити було нелегко. Кожен хотів зареєструватися, і перевагу віддавали чоловікам із військовим досвідом, а жінка-балерина не була першою в списку.
Вона чекала в черзі в місцевому кадровому бюро, і врешті її прийняли. Так почалося життя з охорони свого району в Києві зі зброєю на плечі та роботи на блокпостах. Було важко, страшно, але більше ніде вона хотіла б бути. Поряд з танцем і дисципліною їй змалку прищеплювали національне почуття в українській родині.
На початку червня пані Воротник вирішила, що час знову танцювати. Важкі бої давно відійшли від Києва. Її наступним виступом буде вистава «Бабка» («Die Libelle») Йозефа Штрауса. Її головна чеснота як танцівниці, каже балетмейстер Національної опери Віктор Литвинов, це її мужність.
Пані Воротник знає, що її можуть у будь-який момент призвати на службу. Вона й досі майже щодня тренується у стрільбі. Вона все ще волонтерить у своєму районі. Живучи серед ракетних ударів по місту вона знає, що насильство далеко не закінчилося, для неї це завжди поруч. Вона показує на своєму телефоні фотографію свого сина, коли він був немовлям. Він закутаний у бронежилет її мертвого чоловіка.
Нагадаємо, водії зі столичного автобусного парку врятували життя сотень українців.