Багатство українських обрядів і традицій: київська майстриня представила на виставці ляльки-мотанки, присвячені літнім народним святам

Автор: Галина Ворона
13:41 18.06

У Музеї “Кам’яниця київського війта” на Подолі відкрилася виставка “Ляльки літнього календаря” в рамках проєкту “Ляльковий дивосвіт” майстрині Наталі Алексюк. На виставці представлені народні, авторські та ароматичні ляльки на літню тематику.

Багатство українських обрядів і традицій: київська майстриня представила на виставці ляльки-мотанки, присвячені літнім народним святам

Про це повідомляє Департамент охорони культурної спадщини.

Ляльки-мотанки виступають як втілення народних вірувань і традицій побутової культури, що поруч з іншими культовими предметами відображають стадіальність життєдіяльності наших предків.

Літній цикл свят був заповнений хліборобськими турботами, доглядом за посівами і не мав чітко обмежених меж. В основі літнього обрядового циклу лежить культ рослинності, магія заклинання на майбутній врожай, культ сонця та культ померлих. Він включає такі основні свята: Зелені свята (Трійця), Купала (Івана Купала), Петрів день (Петра і Павла), Перший Спас (Маковея), Другий Спас (Яблучний Спас), Третій Спас (Горіховий Спас).

  • Відвідування виставки безкоштовне.
  • Графік роботи: середа – п’ятниця: 11:00 – 15:00, субота-неділя: 11:00 – 17:00, понеділок-вівторок: вихідні.
  • Адреса музею: вул. Костянтинівська 6/8 (ст. м. “Контрактова площа”).

Читайте також:

Нагадаємо,

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин