Як розказали в ПДМШ, це вже п’ята по рахунку ротація медика в складі ПДМШ ім. Миколи Пирогова.
Під час першої ротації Андрія направили працювати в Бахмут, коли тільки розпочинався російський наступ в цьому напрямку. З кожним днем на ротації медики ділились досвідом та вчились різним навичкам один від одного. Це сприяло росту рівня знань та, як наслідок, рівня надання допомоги пораненим. Кожен з добровольців зростав з професійної точки зору, отримував досвід, недоступний на цивільних роботах.
За словами Дарменка, є речі, які його досі вибивають із колії під час евакуацій.
“Дуже важко бачити і усвідомлювати, що багатьох смертей та каліцтв можна було б уникнути, знаючи елементарний протокол ТССС. Через неправильне або недостатнє навчання багато військових зазнають каліцтв, до яких призводить банальна необізнаність або невміння користуватись турнікетами чи іншими засобами надання першої домедичної допомоги на фронті”, – говорить медик.
Єдине, що заспокоює в Адрія в такі моменти, це усвідомлення кількості успішних реанімацій поранених, кількості врятованих кінцівок та життів… А потім і вдячних пацієнтів, які інколи зупиняють десь посеред вулиці чи в потязі Київ-Краматорськ, побачивши шеврон на плечі, та кажуть: “Ви з ПДМШ? Ваші медики мені життя врятували в 2017. Дякую вам, друзі, дякую!”
Андрій планує і надалі долучатись до ротацій ПДМШ. Для чоловіка ПДМШ – це родина, до якої хочеться повертатися, де багато знайомих та товаришів, з якими працювати в задоволення.