“Автобусний цирк”: у столиці є унікальний автопарк, аналогів якому не було у всьому СРСР (ФОТО)

Автор: Любава Лисичкіна
19:14 06.04

Критий автобусний парк на Бориспільській безсумнівно одне з найцікавіших архітектурних надбань Києва радянської доби. Наразі, унікальна будівля слугує кладовищем для старих автобусів.

“Автобусний цирк”: у столиці є унікальний автопарк, аналогів якому не було у всьому СРСР (ФОТО)

Фото оприлюднені в спільноті “Київ – Лівобережжя Київське” у Facebook.

 В Інтернеті безліч фотографій цього об’єкту, але справжній масштаб можна оцінити тільки зазирнувши на арену цього справжнього «автобусного цирку», як його прозвали кияни.

Автобусний парк № 7 був  побудований в 1973 році, його будівництво тривало 8 років. Будівля, яку в народі прозвали цирком, було єдиним подібним спорудженням на території СРСР. Унікальність парку в тому, що між стінами “цирку” і центральною баштою-опорою натягнуті 186 сталевих тросів, на яких закріплені бетонні плити купола.


 
“Це був найкрасивіший автобусний парк в Україні та Європі того часу! Автопарк обслуговував міжнародні маршрути в Чехословаччину, Молдову, Німеччину і Польщу. Щодня тут працювало близько 1400 чоловік, які обслуговували 400 автобусів. Будівля виконувало функції не тільки гаража, але і СТО”, –  ідеться в дописі Ірини Макаренко.


Автобусний парк  остаточно був закритий у 2015 році. У 2018 році була зроблена спроба врятувати будівлю – запустили петицію, яка зібрала 10 тисяч підписів, але підтримки у чиновників вона так і не отримала. 

Наразі на фото видно, що будівля перетворилася на кладовище-схованку для старий автобусів. 

До слова, кияни зможуть повертати евакуйовані авто за QR-кодом і користуватися онлайн-мапами парковок.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...