Фото оприлюднені в спільноті “Київ – Лівобережжя Київське” у Facebook.
В Інтернеті безліч фотографій цього об’єкту, але справжній масштаб можна оцінити тільки зазирнувши на арену цього справжнього «автобусного цирку», як його прозвали кияни.
Автобусний парк № 7 був побудований в 1973 році, його будівництво тривало 8 років. Будівля, яку в народі прозвали цирком, було єдиним подібним спорудженням на території СРСР. Унікальність парку в тому, що між стінами “цирку” і центральною баштою-опорою натягнуті 186 сталевих тросів, на яких закріплені бетонні плити купола.
“Це був найкрасивіший автобусний парк в Україні та Європі того часу! Автопарк обслуговував міжнародні маршрути в Чехословаччину, Молдову, Німеччину і Польщу. Щодня тут працювало близько 1400 чоловік, які обслуговували 400 автобусів. Будівля виконувало функції не тільки гаража, але і СТО”, – ідеться в дописі Ірини Макаренко.
Автобусний парк остаточно був закритий у 2015 році. У 2018 році була зроблена спроба врятувати будівлю – запустили петицію, яка зібрала 10 тисяч підписів, але підтримки у чиновників вона так і не отримала.
Наразі на фото видно, що будівля перетворилася на кладовище-схованку для старий автобусів.
До слова, кияни зможуть повертати евакуйовані авто за QR-кодом і користуватися онлайн-мапами парковок.