Про це розповів заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, який проінспектував роботу комунальників.
За його словами, вздовж гаражного кооперативу проходить ділянка річки, яку можна вважати найбільш небезпечною, однак розташовані тут гаражі блокували доступ працівників та техніки до інженерних конструкцій.
Після демонтажу ми зможемо виконати першочергові протиаварійні роботи”, – зауважив чиновник.
Він також підкреслив, що Либідь потребує достатньо серйозних робіт у різних своїх частинах, а “реконструкція річки для міста була і є пріоритетом, як до воєнного стану, так і зараз”.
Петро Пантелеєв нагадав, що минулого року розпочалось активне розчищення майже 1 км русла, “щоб крок за кроком перетворити річку у цивілізовану локацію”.
Один із варіантів – облаштування громадського простору із зоною відпочинку, однак в умовах війни і необхідності відновлювати інфраструктуру столична влада не може повноцінно розгорнути проект реновації річки та виконує лише гостро необхідні аварійні роботи.
Однак у перспективі відновлення Либіді – це надзвичайно важливий проект. Адже річка – одна з родзинок міста, згадки про яку в літописах датуються ще X століттям, і ми маємо зберегти її у гідному вигляді для майбутніх поколінь“, – пояснив Петро Пантелеєв.
Керівник КП “Плесо” Вячеслав Савицький запевняє, що демонтаж відбувається цивілізовано в діалозі з громадою: власників гаражів проінформували, і вони з розумінням поставились до такого кроку і навіть свої старі автівки, що були тут, зголосились віддати на потреби української армії.
Тому робота іде планово, після чого приступаємо до протиаварійних робіт“, – розповів він.
Читайте також: По груди в воді і багнюці: комунальники розчистили річку Либідь і струмок Сирець, що відводять талу воду
Нагадаємо, наприкінці минулого року комунальники змінили русло Либеді, щоб прочистити частину річки на ділянці від вулиці Саперно-Слобідської до урочища Лиса Гора (Голосіївський район), де виявили засмічення довжиною понад 800 метрів.