Аваков намагається забрати в Академії наук будівлю Інституту фізіології. Науковці тримають оборону

Автор: Любава Лисичкіна
21:34 04.03

Міністр внутрішніх справ звернувся до Національної академії наук з проханням передати поліції 16-поверхову будівлю лабораторного комплексу Інституту фізіології ім. Богомольця в центрі Києва

Аваков намагається забрати в Академії наук будівлю Інституту фізіології. Науковці тримають оборону

Про це пише  hromadske, яке має  в розпорядженні фото документа. 

Вчена рада Інституту  і президент академії  наук Анатолій  Загородній відмовили міністру Арсену Авакову.

Завідувачка відділу сенсорної сигналізації Інституту фізіології Нана Войтенко розповіла, що  це рішення не може бути оскаржене, оскільки президія є вищим органом управління Академії наук.

«Підготовлена і відправлена йому (Авакову — ред.) відповідь про те, що в Інституті робочий корпус. Там розташовано дуже багато обладнання, яке використовують відділи не тільки ті, які розташовані у цьому корпусі, а і весь Інститут. Щобільше, там є Центр колективного користування, який використовує вся Академія наук», — розповіла Войтенко. 

В той же час джерело hromadske в НАН  повідомило, що на тлі відсутності взаємозгоди,  Верховна Рада почала кампанію по перевірках та звинуваченнях НАН…   Вочевидь,   йдеться про зареєстрований 2 березня проєкт постанови парламенту про створення тимчасової слідчої комісії Ради «з питань розслідування фактів корупції, бездіяльності, доведення Національної академії наук України та її майнового комплексу до занепаду, а також втрати державних коштів, майна та земель, що належать НАН». Текст постанови поки що відсутній, автором проєкту є депутат від «Слуги Народу» Арсеній Пушкаренко.

Зазначається, що схоже на певні домовленості:  коли Авакову відмовили  віддати будівлю в центрі Києва, один з нардепів вирішив перевірити на корупцію того, хто відмовив.

«Якщо вони будуть далі наполягати, щоб ми передали корпус, то ми будемо підіймати міжнародний резонанс. Тому що ми виконуємо міжнародні гранти і ми не можемо підводити наших партнерів з Єврокомісії, ми виконуємо також гранти Національного інституту здоров’я США. Ми не можемо зупинити нашу роботу», — наголошує завідувачка відділу сенсорної сигналізації інституту Нана Войтенко.  

Нгадамо, наскільки ефективно відбулася реформа поліції в Україні і чи можливий широкомасштабний наступ Російської Федерації на наші території та на які провокації здатна так звана партія війни Володимира Путіна, розповів генерал-лейтенант Віктор Кононенко.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...