Про небезпеку обстрілів для енергетичної інфраструктури він говорив в прямому ефірі 24 каналу.
«Це велика небезпека для України, якщо Росія отримає 50 або 100 балістичних ракет з Ірану. Її виготовляли з використанням ракетних технологій, які передавала Росія Ірану, тобто вона сучасніша. Ракета Zolfaghar навіть випередила російські “Іскандери”, у неї відокремлювана бойова частина. Такі ракети ще складніше знищувати», – сказав він.
Також додав, що таку зброю вкрай важко збивати.
«Однак навіть використовуючи ці балістичні ракети повністю занурити Україну в блекаут, залишити без енергозабезпечення російським окупантам не вдасться. До того ж, є надія, що наші міжнародні партнери поквапляться з надання ефективних протиповітряних і протибалістичних комплексів», – зазначив Коваленко.
Добрим знаряддям проти балістичних ракет могли б стати американські зенітні ракетні комплекси Patriot, які поки що не віддають Україні. На що може розраховувати наша армія – то це на техніку пострадянських країн, яка збиває ракети.
«Це пострадянський ресурс авіації. Міг-29 – це саме ті винищувачі, які використовуються для протиповітряної оборони. Для знищення крилатих ракет, які захищають повітряний простір від авіації ворога, а також вони є носіям радіолокаційних ракет проти ворожих ППО. Це є захисту повітряного простору та здійснення атаки», – сказав експерт.
Натомість, в умовах загрози обстрілу балістичними ракетами Україні на часі вимагати комплекси ЗРК SAMP/Т італійського виробництва, які проектувалися Францією та Італією проти балістичних ракет.
«Якщо матимемо комплекси до того, як Росія застосує балістичні ракети, то можна буде значно зменшити негативні наслідки таких обстрілів. Хоча б локації, які мають стратегічне значення, захистити можна буде. Є дискусії, які не відбуваються у відкритому полі, тому не знаємо, про що домовилось Міноборони», – додав Коваленко.
Нагадаємо, у Києві енергетики укріплюють електричні підстанції на випадок ворожих обстрілів. Водночас, жителів столиці закликають вчасно готуватися до відключень світла у найлютіші морози.