Артисти Національного балету вперше з часів Незалежності поїдуть на гастролі до США

Автор: Галина Ворона
05:06 09.08

Трупа Національного балету України з Національного театру опери та балету імені Тараса Шевченка вперше в історії незалежної України приїде з туром до Сполучених штатів Америки.

Артисти Національного балету вперше з часів Незалежності поїдуть на гастролі до США

 Як повідомляє “Голос Америки”, тур анонсували під час пресконференції в Українському домі у Вашингтоні.

Українські артисти виступлять у 16 містах США. Гастролі розпочнуться 8 жовтня із виступу в Центрі виконавського мистецтва імені Дж.Ф.Кеннеді у Вашингтоні.

Із балетним туром українці також виступатимуть у Філадельфії, Бостоні, Нью-Йорку, Маямі, Атланті та інших містах.

До балетної трупи під час туру по США загалом увійдуть 44 танцюристи. Із них 25 – представники Національного академічного театру опери та балету України імені Тараса Шевченка, до них також долучаться члени ансамблю українського танцю із Канади “Шумка”.

“Я справді вірю, що артисти мають зіграти свою роль у цій війні, чи на полі бою, чи на сцені. Ми розпочинаємо цей тур у США не лише для того, щоб показати світові нашу українську культуру. Нехай цей балет буде нагадуванням про те, що ми — нація людей, об’єднаних не лише спільним ворогом. Ми маємо власну мову, культуру, мистецтво, красу та історію”, – розповіла прима Національного академічного театру опери та балету України імені Тараса Шевченка Наталія Мацак.

У програмі туру зазначено, що українські артисти виконають твори “з репертуару класичного балету, багато з яких були адаптовані для трупи українських хореографів”.

Попри те, що у програмі вказані такі балетні постановки, як “Дон Кіхот”, “Баядерка”, “Арлекінада”, які вперше прославилися на сценах “Большого театру” та “Ермітажу” у Санкт-Петербурзі, та до створення яких долучився французько-російський театральний діяч Маріус Петіп, а також вистава “Dying Swan”, першу хореографію до якої створив росіянин Михайло Фокін, в американській компанії, що займається організацією туру, в коментарі Голосу Америки запевнили, що в програмі не буде нічого “по-справжньому російського”.

Частину прибутку від продажу квитків та всі пожертви, зібрані під час туру, планують передати на благодійність.

Читайте також: Національна опера відкриває 157-й театральний сезон: які сюрпризи чекають на глядачів

Нагадаємо, у столиці показують повне зібрання творів генія сучасності Івана Марчука.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин