Артур Пройдаков з Києва отримав «Нобелівку для вчителів» і став найкращим вчителем року

Автор: Любава Лисичкіна
22:22 02.10.2021

Вчитель переміг у національній премії Global Teacher Prize Ukraine, що відома у світі як «Нобелівка для вчителів». Він виборов перемогу серед трьох тисяч претендентів з усіх регіонів країни.

Артур Пройдаков з Києва отримав «Нобелівку для вчителів» і став найкращим вчителем року

Про це повідомляє “Освіторія”.

Переможець отримає 300 тисяч гривень, поїздку на найбільшу освітню подію Global Education and Skills Forum, а також професійний розвиток та підтримку реалізації освітніх проєктів від організатора премії — громадської спілки «Освіторія».

Ювілейна п’ята церемонія нагородження з червоною доріжкою та святковим концертом відбулася 2 жовтня на Софійській площі у Києві за підтримки Українського культурного фонду.

Артур Пройдаков викладає українську мову та літературу. Під його менторством школярі складають ЗНО на 190+ балів, вже після першого року в університеті знаходять роботу в SMM або копірайтингу та мимоволі закохуються в сучасну українську літературу. Мрія педагога, який сам родом з Луганщини, — побудувати культурний міст між людьми із Заходу та Сходу України за допомогою подорожей. Він переконаний, що завдяки стиранню бар’єрів між українцями буде легше протидіяти інформаційній війні.

«Гасло «Вчителі важливі» не є просто хештегом, не є просто реченням чи словосполученням, а це є реалія сучасної України, і ці слова повинні бути девізом для кожного освітянина в усій державі. За п’ять років, що існує премія, змінилося саме поняття «вчитель». Сьогодні вчитель в авангарді всіх змін, які відбуваються в державі. Я впевнений: саме вчителі будуть впливати на те, що в нашій державі будуть відбуватися зміни, якісні та позитивні», — сказав переможець на церемонії нагородження.

Мета національної премії Global Teacher Prize Ukraine — підняти престиж учительської професії та привернути увагу суспільства до ролі вчителя. У святковий день на честь українських педагогів задзвонили дзвони Святої Софії, а на церемонії для них виступали ONUKA, Руслана, Джамала, Таяна та GoA. Кульмінацією стало видовищне оголошення переможця: його ім’я з’явилося під час лазерного шоу на будівлі бібліотеки Вернадського. У цей же день біля сцени відкрилася фотовиставка з архівними фото, присвячена традиції української школи.

До слова, у столиці триває фестиваль NEOсвітній Арсенал. Марина Порошенко побувала на унікальному майданчику.

Великий Київ у Google News

підписатися