Про це повідомили на сторінці у Facebook Київської митниці.
“Київські митники вилучили з кількох міжнародних поштових відправлень ікону знаменитої борисівської іконописної школи та 12 стародавніх автентичних предметів особистого благочестя і особистого вжитку археологічного походження. Прямували вони з Київщини та Тернопільщини до США”, – йдеться у повідомленні.
Експерти Національного музею історії України та Національного художнього музею України вже ідентифікували знахідки. Це, зокрема:
ікона «Господь Вседержитель», (ХІХ-ХХ ст.), яка належить до борисівської іконописної школи;
бронзовий хрестик-енколпіон (ХІІ-ХІІІ ст.) з рельєфними зображеннями Христа, Богоматері та сцен Розп’яття, складається з двох частин. В таких хрестах на Русі зберігалися мощі святих.
Обидві цінності за кордон відправляли мешканці Київщини.
Одинадцять же металевих предметів, що знаходилися у міжнародному відправленні, яке прямувало з Тернопільщини до США, експерти ідентифікували як:
бронзова підвіска-булла ІІІ ст. н.е., яка належить до черняхівської культури;
сім бронзових натільних хрестиків і
два ґудзики часів Русі – ХІ-ХІІІ ст. та мідний ажурний ґудзик ХVІІІ ст.
Всі предмети мають культурну цінність.
Нагадаємо, що слобода Борисівка, де виготовлена ікона, колись – крупний іконописний осередок на українській Слобожанщині, а нині – історико-культурне явище. Борисівські ікони вважаються унікальними за рахунок оригінальності техніки іконопису, декору, іконографічного трактування.