Архівні фото Києва: на Володимирській гірці відкривається виставка Джульєна Брайана

Автор: Марія Супрун
10:36 20.09

В Києві відкривається виставка «Американець в Україні. Фотографії Жульєна Брайана з 1930-1959 років».

Архівні фото Києва: на Володимирській гірці відкривається виставка Джульєна Брайана Фото: Київський Майдан 1947 p.

Як повідомляють організатори, відкриття виставки відбудеться 21 вересня о 12:00 у парку Володимирська Гірка біля пам’ятника Володимиру Великому.

Виставка триватиме до 31 жовтня.

На виставці представлені фотографії зроблені американцем Жульєном Брайаном під час його перебування в Україні – переважно в Києві, Харкові, Одесі та Криму. Вони представляють образ довоєнного повсякденного життя мешканців України, а також неповторну чарівність міст, включаючи площі та вулиці, яких часто вже не існує. Фотографії, зроблені зараз після закінчення Другої світової війни, показують масштаби руйнувань та труднощів цивільного життя, а фотографії з 1950-х років – період відлиги.

Одночасно, на паркані Посольства Республіки Польща в Києві на вулиці Ярославів Вал 12, також з 21 вересня, буде представлена виставка «Американець у Варшаві. Фотографії  Жульєна Брайана з вересня 1939 року», де доступна ​​унікальна фотодокументація трагічної долі мешканців польської столиці у перші тижні Другої світової війни.

Київ 1930 р. Софійський собор
Київ 1947 p.
Ялта 1958 p.

Жульєн Брайан – американський документаліст і фотограф – протягом понад 40 років зі своєю камерою та фотоапаратом відвідав десятки країн на п’яти континентах: у Європі, Азії, Африці та Америці. Під час цих подорожей він завжди керувався своєю відкритістю до людей. 

Нагадаємо, у музеї Києва працює нова виставка – все про самотність і внутрішнє “я”.

Великий Київ у Google News

підписатися