Арешт майна Порошенка, бустерна доза вакцини для всіх, квітень у січні – топ-3 новини на Святвечір

Автор: Галина Ворона
21:25 06.01

6 січня, під Святвечір, найбільшого резонансу набули новини про арешт Печерським судом майна лідера “Європейської солідарності”, п’ятого президента Петра Порошенка, дозвіл на щеплення бустерною дозою вакцини від коронавірусу для усіх охочих та квітневу погоду у січні.

Арешт майна Порошенка, бустерна доза вакцини для всіх, квітень у січні – топ-3 новини на Святвечір

Печерський суд Києва наклав арешт на майно Порошенка: коментар адвоката

Печерський районний суд Києва наклав арешт на майно п’ятого президента, лідера партії “Європейська Солідарність” Петра Порошенка у рамках так званої “вугільної справи”.

Спочатку повідомлялось, що арешт наклали на квартири, житловий будинок у Козині, земельні ділянки, ТОВи, Міжнародний інвестиційний банк, грошові активи на рахунках у банку, колекція картин.

У “ЄС” називають незаконним рішення Печерського суду про арешт активів Порошенка, “винесене зеленою нечистю під Святвечір 6 січня.

Згодом у “Євросолідарності” заявили, що, крім майна Порошенка, суддя Бортницька-Татарова заарештувала активи “Прямого” та “5 каналу”.

На думку однопартійців п’ятого президента, це чітко показує, що в першу чергу режим Зеленського прагне покласти край свободі слова, унеможливити будь-яку критику влади в інформаційному просторі.

Водночас депутат Київради Леонід Ємець звертає увагу, що арешт майна відбувся в річницю прийняття Томосу .

Сьогодні, в день прийняття Томосу і значного послаблення російської церкви в Україні, президент Володимир Зеленський мав би висловити слова подяки президенту Петру Порошенку за його вклад у національну безпеку України. Натомість вони арештовують його майно. Саме сьогодні. Показово”, – підкреслює він.

Колега Ємця по Київраді і партії, депутат Віктор Кононенко заявив, що  Зеленський, напевно, вважає, що, роблячи це в канун Різдва, він принижує і розхитує Петра Порошенка.
“Насправді він розхитує державу і стілець, на якому сидить”, – вважає депутат.

Сам Порошенко повідомив, що 17 січня повернеться в Україну та зустрінеться з генпрокуроркою Венедіктовою.

В Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх охочих від 18 років

Робити її рекомендують через 6 місяців після завершення повного курсу вакцинації м-РНК-вакцинами – Moderna або Comirnaty від Pfizer.

Тим, хто щепився вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншим препаратом згідно з дозволеними в Україні схемами.

Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в “Дії” орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу можна користуватися своїм попереднім сертифікатом.

Вперше за понад 140 років. В Києві зафіксовано чотири температурні рекорди

5 січня у Києві вперше за 142 роки середньодобова температура повітря склала +6,5 °С, що на 0,7 °С вище рекордного значення температури для цього дня 1961 року. Кліматична норма перевищена на 9,1 °С, що відповідає погоді початку квітня.

Максимальна температура у столиці піднялась до +10,7 °С, таким чином перевищивши попередній рекорд для цього дня 1925 року на 2,3°С. У січні поточного року це вже четвертий температурний рекорд у Києві.

Великий Київ у Google News

підписатися