Арбористи і науковці замість медиків: як доглядають вікові дерева столиці

Автор: Галина Ворона
03:39 06.12.2023

У Києві триває лікування вікових дерев, що мають статус об’єкта природно-заповідного фонду. Це 18 ботанічних пам’яток природи місцевого значення.

Арбористи і науковці замість медиків: як доглядають вікові дерева столиці

Як повідомляє “Київзеленбуд”, йдеться про заходи, необхідні для покращення стану зелених насаджень: видалення сухих гілок та тих, що перетинаються, вилучення плодових тіл грибів, зачистка, обробка фунгіцидами уражених місць тощо.

На кожну пам’ятку природи Національний ботанічний сад імені М.М.Гришка НАН України підготовив технологічну карту на виконання робіт з лікування на основі моніторингу стану зелених насаджень.

Фахівці врахували причини погіршення стану пам’яток природи в залежності від місця їхнього розташування, рівня забрудненості повітря еколого-географічної зони; поширення шкідників та хвороб, оцінка їхньої ролі в ослабленні й всиханні дерева чи його частин; взаємодію з екосистемою – тваринами та навколишнім середовищем.

До лікування вікових дерев залучено фахівців-арбористів. Згідно з нормами, видалення сухостою слід проводити, коли дерева знаходяться у стані фізіологічного спокою: після опадання листя і до початку сокоруху. Це значною мірою зменшує вплив на рослину, ніж обрізка під час вегетації.

Перелік ботанічних пам’яток природи місцевого значення: «Сирецький дуб», «Віковий дуб», «Катальпа красуня», «Перунів дуб», «Дуб довгожитель», «Партизанський дуб», «Святошин клен», «Вікове дерево груші», «Дуб Янати», «Дуб Котова», «Група вікових дерев береки», «Віковий велетенський екземпляр тополі чорної», «Сосна Нестерова», «Гнілецька верба», «Велетень заплави», «Вікове дерево дуба-красеня», «Дуб Красень», «Віковий дуб Кащенка».

З усіма плановими роботами можна ознайомитися за посиланням.

Читайте також:  У столиці починають працювати 150 офіційних ялинкових ярмарків – адреси

Нагадаємо,  київські ліси, парки і сквери взяли під пильну охорону у передсвяткові дні: киянам нагадують про штрафи за зрубані хвойні.

Великий Київ у Google News

підписатися