Як зазначає лікар-психіатр, невролог Євген Скрипник, чомусь є такий міф, що не можна пити каву коли приймаємо антидепресанти.
За словами лікаря, часто пацієнти на консультаціях запитують чи можна вживати улюблений напій. Скрипник говорить, що ніякої взаємодії кави та кофеїну який входить до складу з антидепресантами немає. В психіатричних лікарнях закордоном стоять у вільному доступі кофе-машини і хворі спокійно можуть пити каву.
“Кава не впливає на тривожність, якщо її звичайно, пити в міру. Якщо у вас є порушення сну, то зазвичай, коли виконуєте правила гігієну сну і на етапі стабілізаціі сну не рекомендована вживати каву, але далі можна. Ще в 2016 році каву виключили з числа канцерогенних речовин, а внести навпаки в продукти, які мають протипухлинний ефект. Покращує настрій, бадьорить”, – зазначає лікар.
Тому пацієнтам, які приймають антидепресанти можна пити каву, але звичайно що в міру ( 3-4 чашки на день), пояснює психіатр.
“Якщо ж після вживання кави стало недобре на фоні вживання антидепресантів – то це називається -ноцебо. Ефект протилежний плацебо, тобто там допомогає ефект самонавіювання, а тут навпаки- погіршує стан. Ви вживаєте каву і відразу відчуваєте, що стало гірше”, – пояянює Євген Скрипник.
За його словами, з дитинства батьки нас лякали, що кава це щось таке «доросле», дітям не можна, спати не будете і серце буде боліти, і знаємо, що підвищує артеріальний тиск тощо. І пацієнти з панічними атаками дуже прислуховуються до свого організму, до серцебиття тощо, і коли вживають каву, знову ж спогади з дитинства і ефект ноцебо.