Антоненко зможе отримати компенсацію за перебування під вартою – міністр юстиції

11:58 01.05

Ветеран та музикант Андрій Антоненко, який фігурує у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета та його вчора випустили із СІЗО під домашній арешт, зможе отримати компенсацію за те, що понад 500 днів перебував під вартою, якщо суд не визнає його винним.

Антоненко зможе отримати компенсацію за перебування під вартою – міністр юстиції

Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська в ефірі шоу “Свобода слова” на телеканалі “Україна”.

Малюська, зокрема, виступив за введення певного ліміту можливого перебування осіб, щодо яких триває судовий розгляд, під вартою. За його словами, відповідний законопроєкт вже розробляється.

Має бути практика, що протягом певного часу — два роки, хай це буде 1,5 роки, 1 рік, якщо немає вироку — людину треба випускати, якщо вона не є небезпечною для суспільства”, — сказав він.

Коментуючи ситуацію з Антоненком, він наголосив, що механізм отримання компенсацій від держави у таких випадках існує, і ветеран зможе її отримати.

Так, безумовно, є компенсація за необгрунтоване обвинувачення. За весь час тримання в слідчому ізоляторі йому можуть бути виплачені компенсації. Є відповідні процедурні гарантії. Калькуляція буде окремо, але чим довшою є тривалість утримання — тим більша компенсація”, — додав міністр.

Нагадаємо, у п’ятницю, 30 квітня, Шевченківський районний суд Києва змінив міру запобіжного заходу Андрію Антоненку. Він тепер перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом із електронним браслетом. Ввечері п’ятниці Антоненко вперше за понад 500 днів повернувся додому і побачився з дружиною, дітьми та друзями.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...
більше новин