Малюська, зокрема, виступив за введення певного ліміту можливого перебування осіб, щодо яких триває судовий розгляд, під вартою. За його словами, відповідний законопроєкт вже розробляється.
Має бути практика, що протягом певного часу — два роки, хай це буде 1,5 роки, 1 рік, якщо немає вироку — людину треба випускати, якщо вона не є небезпечною для суспільства”, — сказав він.
Коментуючи ситуацію з Антоненком, він наголосив, що механізм отримання компенсацій від держави у таких випадках існує, і ветеран зможе її отримати.
Так, безумовно, є компенсація за необгрунтоване обвинувачення. За весь час тримання в слідчому ізоляторі йому можуть бути виплачені компенсації. Є відповідні процедурні гарантії. Калькуляція буде окремо, але чим довшою є тривалість утримання — тим більша компенсація”, — додав міністр.
Нагадаємо, у п’ятницю, 30 квітня, Шевченківський районний суд Києва змінив міру запобіжного заходу Андрію Антоненку. Він тепер перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом із електронним браслетом. Ввечері п’ятниці Антоненко вперше за понад 500 днів повернувся додому і побачився з дружиною, дітьми та друзями.