Про це йде мова у петиції №10498 “Андріївський узвіз потребує невідкладного аудиту стану, конкурсу на концепцію розвитку та організації життєдіяльності вулиці, стратегії розвитку середовища, опрацьованої за результатами конкурсу“, що зареєстрована на сайті Київради.
Автор звернення Ольга Рутковська називає себе представницею громади, що не один рік зупиняє свавільне ставлення до Андріївського узвозу.
Андріївський узвіз – пам’ятка містобудування національного значення, частина Державного історико-архітектурного заповідника “Стародавній Київ” та буферної зони об’єкту всесвітньої спадщини, постійно потерпає від незаконних спроб реконструкцій, забудови та перетворень, несумісних з вимогами до використання земель історико-культурного призначення, території пам’ятки і заповідника”, – пише вона.
Активістку непокоїть, що Андріївський узвіз до цих пір є “будівельним майданчиком, з невведеними в експлуатацію мережами та пам’ятками, що роками перебувають в аварійному стані, і колишньою виставкою-ярмарком майстрів що перетворилась на торговище низькопробним ширпотребом з Китаю”.
Андріївський узвіз – унікальна частина міста з неповторним ландшафтом, що десятиліттями надихала митців на створення унікальних творів мистецтва, став причиною розбрату у змаганнях з розміщення арт-об’єктів, атракціонів, які могли б стати знаковими подіями у культурному житті Києва, але з’являються без будь-яких обгрунтувань та публічних обговорень”, – обурюється Ольга Рутковська.
На її думку, таке ставлення до цієї знакової вулиці та її середовища неприпустиме, тому слід терміново прийняти низку заходів для збереження вулиці.
Що пропонується:
- провести аудит стану інженерних мереж та комунікацій, обстежти стан пам’яток та прилеглих гір;
- провести конкурс на концепцію розвитку та організації життєдіяльності Андріївського узвозу, за результатами якого створити стратегію розвитку середовища вулиці.
Конкурс має врахувати положення чинного міжнародного та вітчизняного законодавства, наявні вже концептуальні та проектні напрацювання щодо потреб реставрації пам’яток, реабілітації ландшафтів, організації рекреаційних майданчиків, переробки дисонуючих об’єктів. Конкурс має врахувати потреби мешканців та бізнесу вулиці для напрацювання єдиних правил використання та розвитку і надати публічно обране рішення”, – зауважила дописувачка.
Експертну підтримку конкурсу має забезпечити низка незалежних експертів, які вже ознайомилися з всією проблематикою середовища вулиці. Всі перераховані заходи повинні проводитися за участі представників громади міста, професійних спілок, фахівців та представників приватного бізнесу, підкреслює авторка.
Зауважимо, дана петиція попаде на розгляд Київради, якщо набере 10 тисяч голосів за 89 днів, зо залишились до кінця збору підписів.
Читайте також: Як святість і розпуста уживались біля Андріївської церкви
Нагадаємо, нещодавно на Андріївському узвозі встановили пам’ятник Гоголю. Без жодних анонсів і обговорень. Думки спільноти щодо встановлення пам’ятника розділилися. Одним пам’ятник сподобався, іншим – ні.