Про це розповів міністр культури Олександр Ткаченко.
Реставрація Андріївської церкви тривала 11 років, 5 з яких собор був закритим. За цей час майстри відновили оригінальний колір стін, укріпили схил, фундаменти церкви та стилобату. Також проведено реконструкцію іконостасу авторства видатного архітектора Бартоломео Растреллі, якому повернуто автентичне розташування ікон.
У будівлі встановлено сучасне освітлення. Для людей з вадами зору та дитячих екскурсій майстри вилили з гіпсу окремі елементи оздоблення храму, щоб до них можна було доторкнутися та відчути їхню форму.
Андріївська церква – визначний представник бароко та живопису XVIII століття світового значення. Це наш відновлений архітектурний діамант, що точно вразить серце туриста з будь-якого куточка світу. Обов’язково виділіть час та відвідайте. Впевнений, ви будете вражені оздобленням храму. Особливо приголомшує іконостас, який повернуто до первісного задуму видатного архітектора Растреллі”, – додав міністр.
Сьогоднішнє відкриття церкви супроводжувалось звучанням барокової музики – симфоніями Вівальді, Баха та українських музичний геніїв – композиторів Максима Березовського та Дмитра Бортнянського. Концерт “Бароко крізь часи” можна послухати у записі.
Андріївська церква, що розташована на Андріївському узвозі у Києві, споруджена за проектом архітектора Бартоломео Растреллі у стилі бароко. Вона є пам’яткою архітектури та монументального живопису XVIII ст. світового значення, входить до складу Національного заповідника “Софія Київська”. Церкву внесено до попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Незабаром Україна подаватиме номінаційне досьє для включення Андріївської церкви до основного переліку.
Читайте також: Як проходить реставрація ікон в Андріївській церкві (ФОТО)
Як повідомлялось, 18 жовтня 2018-го Верховна Рада прийняла в цілому президентський законопроект про передачу Андріївської церкви в безоплатне постійне користування Вселенського патріархату.