Анатолій Солов’яненко: Всі артисти і співробітники Нацопери – в місті, опалювальний сезон бентежить

Автор: Любава Лисичкіна
11:43 29.10.2022

Є певні температурні режими, нижче за які артистам працювати неможливо.

Анатолій Солов’яненко: Всі артисти і співробітники Нацопери – в місті, опалювальний сезон бентежить

Про це в інтерв’ю розповів Анатолій Солов’яненко, головний режисер Національної опери України.

Оперна трупа театру, всі з колективу, в повному обсязі повернулися до Києва. Трупа абсолютно роботоспроможна і здатна забезпечити весь репертуар , який сьогодні готовий чи готується, зауважив режисер.

За його словами, всі чекали виходу на роботу. Бо навіть просто підтримувати форму в домашніх умовах – майже нереально,  надзвичайно важко, особливо артистам балету. 

“Оперні співаки трошки призвичаїлися в ковідний період, коли багато хто виходив і в парк, і в лісосмуги. Коли  було тепло, виходили просто працювати з голосом, бо в квартирі це не зовсім зручно і не всім сусідам подобається”,  – деталізував Солов’яненко.

Він також зауважив, що  складно працювати з тривогами, адже це виснажує. Проте колектив буде продовжувати працювати до тих пір, до яких це фізично буде можливо.

“Я маю на увазі, що на нас усіх очікує опалювальний сезон, і ніхто з вас і з нас не розуміє, яким він буде. А є певні температурні режими, нижче за які артистам працювати неможливо.  Через те, що  м’язи потребують певних умов, інакше  це приведе до серйозного травматизму. Температура впливає і на дихання. Якщо пар буде йти, то при тій інтенсивності, в якій дихають солісти чи артисти хору, у них за кілька днів буде, в кращому випадку, бронхіт”, – додав режисер.

До слова, куди сходити у Києві: афіша культурних подій на початок листопада.

Великий Київ у Google News

підписатися