Амосов був військовим хірургом: Інститут серцево-судинної хірургії відкрив відділення воєнної кардіохірургії

Автор: Любава Лисичкіна
23:16 20.12.2022

Під час Другої світової війни Микола Амосов був військовим хірургом у польовому пересувному госпіталі. З 1941 по 1945 рік лише п’ять хірургів госпіталю прооперували понад 50 тис. поранених

Амосов був військовим хірургом: Інститут серцево-судинної хірургії відкрив відділення воєнної кардіохірургії
Як повідомили у Національному інституті серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова, відкрито відділення воєнної кардіохірургії, де надають високоспеціалізовану медичну допомогу військовослужбовцям з бойовими травмами серця, пораненнями грудної клітки і серця.

Цей напрям розвивають в інституті Амосова з 2014 року, коли розпочалася агресія рф на сході України. Вже тоді фахівці інституту отримали значний досвід в організації надання медичної допомоги пораненим, а інститут швидко інтегрувався у військову медицину.

Хірурги вже:

  • видали “Атлас бойової хірургічної травми (досвід АТО/ООС)” та “Бойову травму серця, грудної аорти та магістральних судин кінцівок”,
  • розробили показання щодо евакуації пораненого безпосередньо до кардіохірургічного стаціонару,
  • розробили показання до видалення стороннього тіла після проникаючого вогнепального поранення грудної клітки та рекомендації щодо ведення пацієнта, коли уламок лишається у серці.

Крім того, в інституті Амосова активно впроваджують нові методики допомоги пацієнтам з тяжкими мінно-вибуховими пораненнями, що розроблені спільно з військовими медиками. Зокрема, вилучення за допомогою магнітів металевих уламків з серця тощо.

З червня 2014 року до початку грудня цього року в інституті Амосова пролікували 597 учасників російсько-української війни, які мали патологію серця та магістральних судин. З них – 40 з бойовою травмою серця та судин. Пацієнтам було виконано 426 інтервенцій.

“Найбільша загроза життю виникає внаслідок мінно-вибухових і кульових поранень у серце, догоспітальна летальність при проникаючих пораненнях серця сягає 55-94%. До бойової травми серця належать також закриті ушкодження серця і магістральних судин або міграція уламків у серцеві порожнини”, – уточнив директор Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова академік Василь Лазоришинець.

Як відомо, Інститут серця проводить найсучасніші аритмологічні втручання під супровід генераторів.

Великий Київ у Google News

підписатися