Про це поінформували фахівці Всеукраїнської Спілки Парамедиків.
Алергія “на цитрусові”- це інтоксикація: печінка просто не встигає справлятися з переробкою однотипного продукту, зазначили парамедики.
Види алергічних реакцій:
Кропив’янка. Не є небезпечною. Головне – перевірити, що це не інфекційна висипка (пухирі при кропив’янці “пусті” і під натисканням спочатку біліють, а потім знову стають червоними).
Місцева алергічна реакція. Може виникнути на будь-що та характеризується болем, набряком, почервонінням та свербіжом у місці контакту.
Ангіоневротичний набряк (набряк Квінке). Небезпечний, оскільки найчастіше набрякають дихальні шляхи і людина може задихнутися.
Анафілаксія – сукупність усіх алергічних реакцій, яка часто закінчується анафілактичним шоком (різким падінням тиску, що є смертельно небезпечним).
Особливості лікування та домедичної допомоги:
При місцевій алергічній реакції доцільно використовувати антигістамінну мазь, а при системній – антигістамінні препарати у вигляді пігулок.
Краще користуватися препаратами більш нового покоління, оскільки в них значно менше побічних дій та реакцій
Набряк Квінке – обов’язкова госпіталізація, але вже по дорозі слід надати домедичну допомогу та зняти набряк. Єдиний доступний препарат – свічка Ректодельт, оскільки все інше (дексаметазон, преднізолон, гідрокортизон) вводиться внутрішньовенно.
При анафілаксії слід негайно ввести адреналін. Найпростіший спосіб (і єдиний можливий, якщо анафілактичний шок у вас, а поруч нікого) – це Епіпен. І, звичайно, одразу викликається швидка допомога. Адреналін не лікує, а дає можливість протримати пацієнта до приїзду швидкої.