Африканський штам коронавірусу визнали вкрай небезпечним для людини

Автор: Тетяна Сененко
17:34 15.02

Новий штам коронавірусу, який знайшли у Африці відрізняється більшою опірністю, ніж штам з Великобританії. Простими словами – такий мутований вірус може бути сильнішим за вакцину проти нього

Африканський штам коронавірусу визнали вкрай небезпечним для людини

Південноафриканський штам коронавірусу має підвищену стійкість до гуморального імунітету, що робить його більш небезпечним для людини.  Про це повідомляється в препринті вчених з Інституту Пастера у Франції, опублікованому на bioRxiv.

Відзначається, що дослідники виділили штами B.1.1.7 (виник у Великобританії) і B.1.351 (ПАР) і визначили їх чутливість до специфічних до SARS-CoV-2 антитіл, присутніх в сироватці крові і мазках з носа пацієнтів з COVID-19 . Для порівняння з чутливістю оригінального штаму D614G вчені скористалися репортними клітинами, які синтезують зелений флуоресцентний білок.

Після інкубування коронавірусів протягом ночі клітини, додані в сироватку, починають світитися.

Як показали результати, B.1.1.7 був нейтралізований в 79 з 83 сироваток видужали пацієнтів, зібраних через дев’ять місяців після появи симптомів, що майже аналогічно для штаму D614G. Однак в 40 відсотках сироваток активність антитіл проти B.1.351 знизилася або повністю припинилася. Крім того, антитіла, отримані від вакцинованих людей, також виявилися менш ефективними проти африканського штаму.

Гуморальний імунітет спрямований проти патогенів в біологічних рідинах організму і здійснюється через вироблення антитіл B-лімфоцитами в плазмі крові.

Нагадаємо, раніше ми писали що в Україні поки що не фіксували нових мутацій коронавірусу. Проте, найближчим часом очікуються результати аналізів декількох зразків, бо можливості їх робити в Україні немає.

Великий Київ у Google News

підписатися