Як повідомляє СБУ, бронежилети були виготовлені в Україні однією з громадських організацій і через Черкаську військову адміністрацію мали бути передані на потреби оборони.
Втім, замість безкоштовної передачі українським захисникам, причетні чиновники намагались продати бронежилети через афілійовані комерційні структури та мережу супермаркетів.
Частину цієї продукції було вилучено в одній із торговельних мереж. Вона буде передана до ЗСУ.
Наразі проводяться слідчо-оперативні заходи з пошуку решти бронежилетів, а також встановлюються всі обставини та особи, причетні до протиправної схеми.
Зауважимо, назву торгової мережі, де продавались жилети, у СБУ не назвали, але днями основний координатор волонтерського руху з виробництва бронежилетів – громадська організація “Львівський оборонний кластер” – заявила про продаж у мережі торговельних центрів “Епіцентр” бронежилетів, схожих на їхні, які були безкоштовно передані українській армії та службам.
Унікальна внутрішня система ідентифікації, яку використовує ЛОК при виробництві бронежилетів, дозволила встановити: чохли цих бронежилетів — нашого виробництва”, – пояснили в ЛОК.
Після цього виробники звернулись до правоохоронців та надали дані щодо всіх контрагентів, провели звірку відвантажень, записів камер та обліку транспортних засобів і відповідальних осіб, які приїздили для отримання продукції.
На публікації у ЗМІ одразу відреагували в “Епіцентрі”, заявивши, що їм бронежилети поставила компанія “Група Венето”, яка надала всі необхідні документи на товар: товарні накладні, сертифікати випробувань та якості. Тож торговельна мережа наголошує, що закупила їх правомірно з усіма підтверджуючими документами.
Допис підкріпили фотографіями з виробничих приміщень виробника, які “свідчать про те, що на території компанії можна побачити тканину для виробництва, залишки плитоносок, відходи після порізки металу на жилети. Бірки на жилетах містять інформацію та штрих-коди складської програми, яку використовують на виробництві “Групи Венето”.