Аеропорт «Бориспіль». Як обробляють літаки від обмерзання (ВІДЕО)

Автор: Марія Супрун
11:57 16.02

У столиці кілька днів тримаються снігопади та морози. Але декому хочеться відпочити, наприклад, в теплих краях. Аеропорт «Бориспіль» працює навіть в таку погоду. Тут постійно обробляють перони, руліжні доріжки та злітно-посадкової смуги. Крім того, перед вильотом доводиться ще й літаки обробляти від обмерзання.

Аеропорт «Бориспіль». Як обробляють літаки від обмерзання (ВІДЕО)

Відео такої процедури з салону лайнера перед вильотом опублікувала у Facebook одна з пасажирок, яка прямувала до Єгипту.

“Обробка літака перед вильотом в морози, знімають лід”, – написала Лариса Педченко.

Зазначимо, що розмороження крил і фюзеляжу літака є абсолютно необхідним для того, щоб запобігти катастрофам. Крига змінює форму і фактуру крил, створюючи ефект “затягування” і виводячи літак з-під контролю. Якщо криги забагато, то літак залишає смугу на недостатній висоті для того, щоб злетіти. 

Через те, що алюмінієвий корпус літака може поіржавіти від солі, перед злетом його обробляють гліколем. Гліколь діє як антифриз в автомобілі, зменшуючи точку замерзання води до мінус 50 градусів. Аби обробити гліколем усі частини літака, використовується спеціальна техніка на гідравліці зі спеціальними насадками. Після обробки антифризом літак поливають також іншими розчинами. Водночас, за дуже низьких температур, між тим, як літак обробили антифризом, і його злетом має минути лише 20 хвилин. Тому літак не можна обробити від обледеніння вранці, якщо він вилітає пообіді.

Нагадаємо, літак із Занзібару, де на кілька днів застрягли 180 українців, нарешті сів у “Борисполі”.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...