Аби зменшити травму війни: для військових створили порадник “Дороговказ пораненого”

Автор: Оксана Тупальська
22:23 01.03

Для військових зробили покрокову інструкцію, що містить порядок дій разі отримання травм “Дороговказ пораненого”. Порадник створив Міжнародний благодійний фонд “Здоровʼя українського народу”.

Аби зменшити травму війни: для військових створили порадник “Дороговказ пораненого”

Порадник буде корисним військовим у разі отримання поранень, направлених на зменшення ускладнень від травм, рятування кінцівок та зменшення вірогідності ампутації, і головне збереження життя. Крім того, документ містить і юридичні поради, що допоможуть уникнути фінансових втрат.

Залежно від етапу, на якому знаходиться поранений, він знайде необхідну інформацію: 

  1. Як діяти;
  2. Куди звертатися;
  3. На що звертати увагу;
  4. На що не зважати;
  5. До чого можуть призвести та чи інша дія або бездіяльність; 
  6. Рекомендації щодо різноманітних штатних та нештатних ситуацій;
  7. Питання, які часто задають поранені та їх родичі.

Посібник вже опублікований на сайті МБФ “Здоровʼя Українського народу”.  

Авторська команда “Дороговказу пораненого” провела десятки консультацій з військовими та цивільними лікарями, бойовими медиками, ветеранами, безпосередньо з військовими, які отримали поранення та пройшли весь шлях від евакуації до одужання, з резидентами програми “Врятуй кінцівку”, були виявлені основні проблеми з якими стикаються поранені, знайдені шляхи їх вирішення та на основі цієї роботи була сформована оптимальна та найефективніша дорожня карта дій для поранених.

“Дотепер немає відповідального за поранених з боку влади чиновника, який би міг представляти інтереси вже багатотисячної армії поранених. Ми творці  Дороговказу пораненого маємо надію, що цей документ, а надалі інші цифрові та технологічні рішення допоможуть уникнути ампутацій понад 15 тисячам поранених. Існує надія, що Дороговказ пораненого також допоможе десяткам тисяч постраждалих заощадити ресурси й повернутись до нормального життя із потужною підтримкою українського суспільства, як захисників нашої держави”, – розповідає Сергій Сошинський, голова МБФ “Здоровʼя українського народу”.

Дороговказ створювався за підтримки Горячева Віктора начмеда однієї з військових частин, під редакцією кращих ортопедів-травматологів України, членів професійних експертних груп, за сприяння Ради захисту прав та безпеки пацієнтів (рецензент, президент Віктор Сердюк) та за допомоги журналіста-документаліста Сергія Мамаєва.

Посібник «Дороговказ пораненого» отримав рецензію від лікарів Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова, пройшов юридичну експертизу адвокатів платформи “Консультант”, документ проаналізовано та відредаговано редакцією платформи accemedin.com.

Робота над дороговказом продовжується, інструкція буде вдосконалюватись з урахуванням нового досвіду лікарів та постраждалих.

 

Великий Київ у Google News

підписатися