Абсолютна більшість українців проти миру за рахунок територіальних поступок – опитування

Автор: Володимир Хлєбников
13:07 24.05

Понад 80% громадян України не готові жертвувати деякими територіями заради досягнення миру з країною-агресором – Російською Федерацією.

Абсолютна більшість українців проти миру за рахунок територіальних поступок – опитування

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 13-18 травня.

Для 82% респондентів жодні територіальні поступки не є припустимим. Лише 10% вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій“, – йдеться в поясненні КМІС.

Соціологи відмічають, що люди налаштовані проти будь-яких територіальних поступок у всіх регіонах України. Навіть на Сході, де зараз ідуть інтенсивні бої, проти поступок виступають 68% опитаних (готові на поступки – лише 19%). На Півдні – 83% проти поступок (готові – лише 9%).

Соціологи підкреслюють, що серед респондентів, які зараз проживають на окупованих територіях, 77% проти будь-яких територіальних поступок (готові на поступки – 18%).  Серед тих, хто після 24 лютого виїхав з територій, які були окуповані, 82% виступають проти будь-яких поступок (підтримують поступки – лише 5%).

Довідково. Дослідження проходило 13-18 травня. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитали 2000 респондентів у віці від 18 років і старше, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

Опитування проводилося серед громадян України, які на момент опитування проживали на території України – у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%.

За умов війни, крім зазначеної формальної похибки, додається певне систематичне відхилення. Але при цьому соціологи зазначають, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

Нагадаємо, раніше президент Володимира Зеленський заявляв, що великою перемогою у війні можна буде вважати вже вихід на межі, які були до 24 лютого. Разом з тим він висловив впевненість, що Україна поверне всі свої території.

Читайте також: Три місяці війни: головні перемоги України в боротьбі з окупантами

Великий Київ у Google News

підписатися