А ти сплатив комуналку? “Слуги народу” пропонують у боржників забирати водійські права та гроші

18:34 14.01

У Верховній Раді України зареєстрований проєкт закону №3613, який пропонує за борги по комуналці відбирати права і забирати гроші з зарплати українців. Авторами законодавчої ініціативи є народні депутати від “Слуги народу” Михайло Лаба і Анатолій Костюх.

А ти сплатив комуналку? “Слуги народу” пропонують у боржників забирати водійські права та гроші

Як можна побачити на порталі ВРУ, законопроєкт  №3613  “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг”з’явився в липні 2020 року. 

На сьогодні, коли по всіх регіонах України відбуваються тарифні протести, депутатська ініціатива отримала нове дихання.  Адже за великим рахунком, проєкт визначає низку каральних санкцій, які будуть застосовуватися до боржників за комунальні послуги.

Зокрема, автори законопрєкту  хочуть прирівняти боржників до неплатників аліментів та застосовувати до них такі самі жорсткі заходи. Ці заходи стосуватимуться всіх, хто добровільно не оформить реструктуризацію заборгованості.

Депутати вважають, що боржників цілком нормально  тимчасово обмежити  у праві на:

  • виїзд з України;
  • керування транспортними засобами;
  • користування вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії;
  • вихід на полювання.

Крім цього, за великий борг передбачено штрафи. Так, якщо сукупний розмір заборгованості перевищує суму відповідних платежів за один рік, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу в розмірі 20% від суми заборгованості, а якщо мова йде про три роки, то передбачений штраф в розмірі 50% від суми заборгованості. Але головне, таке стягнення може бути звернено на майно боржника – на квартиру або ж зарплату.

Як відомо це не перший випадок “креативу” у народних депутатів. На початку лютого минулого року   “Слуга народу” Євген  Брагар  запропонував пенсіонерці продати собаку, щоб заплатити за газ.

Нагадаємо, 15 січня на Майдані протестуватимуть проти “тарифного геноциду”.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...