Такі «кнопки» почали встановлювати у громадських місцях Києва ще в 2019 році. Тепер 44 пристрої розташовані переважно на локаціях масового скупчення людей: біля фунікулеру, на пішохідно-велосипедному мосту (між Володимирською гіркою і Хрещатим парком), на Андріївському узвозі, Пейзажній алеї, Трухановому острові, у парках «Наталка», «Куренівський», «Веселка» тощо.
Пристрій дозволяє отримати допомогу у разі незвичайної події або небезпеки. Для виклику допомоги потрібно просто натиснути кнопку і через мікрофон повідомити оператору про те, що сталося.
Відповідно від ситуації оператор зв’язується із екстренними службами — ДСНС, швидкою медичною допомогою, патрульною поліцією, аварійними службами, муніципальною охороною тощо.
Читайте також: Муніципальна охорона закупить травматичну зброю на 2 млн грн
«Часто кнопки тиснуть нетверезі, але така поведінка повноцінним хуліганством не вважається: оператор має свою інструкцію і по гучномоцю попереджає, що проводиться відео- і аудіозапис. Як правило, після цієї фрази розмова одразу закінчується, » — розповіла Катерина Каленська з КП «Інформатика» «Вечірньому Києву».
Всі звернення до операторів тривожних кнопок фіксуються аудіо- та відеозаписом, який ведеться у цілодобовому режимі. Це, зокрема, допомагає у об’єктивному вирішенні конфліктних ситуацій.