90-ті роковини Голодомору 1932-1933: керівники України з іноземними лідерами вшанували пам’ять закатованих українців

Автор: Галина Ворона
20:58 26.11.2022

Щороку в останню суботу листопада Україна вшановує пам’ять мільйонів українців, яких замордував голодом комуністичний режим у 1921, 1922, 1923 роках, у 1946, 1947-му та в найчорніші 1932–1933 роки. Так радянський сталінський режим прагнув зламати наш опір та позбавити нас, українців, ідентичності.

90-ті роковини Голодомору 1932-1933: керівники України з іноземними лідерами вшанували пам’ять закатованих українців

Щоб вшанувати пам’ять жертв голодоморів в Україні, у 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років до Києва прибули прем’єр-міністр Королівства Бельгія Александр Де Кроо і прем’єр-міністр Литовської Республіки Інгріда Шимоніте.

Разом з Володимиром та Оленою  Зеленськими іноземні гості взяли участь у пам’ятній церемонії вшанування жертв, яка традиційно відбулася на території Національного музею Голодомору-геноциду в Києві.

Президентське подружжя з главами іноземних делегацій пройшли центральною алеєю меморіального комплексу та встановили колоскові композиції із запаленими лампадками перед скульптурою “Гірка пам’ять дитинства”.

Пам’ять жертв злочину комуністичного тоталітарного режиму також ушанували керівник Офісу президента Андрій Єрмак, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Присутні вшанували пам’ять жертв голодоморів у загальнонаціональну хвилину мовчання, під час якої лунали удари дзвона.

Володимир та Олена Зеленські разом з іноземними гостями також відвідали Національний музей Голодомору-геноциду.

Зокрема, вони оглянули виставку “Leica, що бачила Голодомор”, відкриту 23 листопада.

На ній представлено оригінальний альбом зі світлинами Харкова 1933 року та фотоапарат Leica ІІ, на який вони були зроблені.

Ця камера належала австрійському інженерові Александру Вінербергеру, який у 1932-1933 рр. працював у Харкові й таємно сфотографував жертв Голодомору, а в 1934-му вивіз плівку до Австрії. Зроблені ним світлини є надзвичайно цінними доказами скоєння комуністичним тоталітарним режимом злочину проти української нації.

До слова, прем’єр-міністр Польщі сьогодні приїхав до Києва і також вшанував пам’ять замучених голодом українців.

Читайте також: 26 листопада Україна і світ вшановують пам’ять жертв Голодомору, не забудьте запалити свічку

Нагадаємо, до Дня пам’яті жертв Голодомору відбудеться прем’єра вистави “SИN”.

Великий Київ у Google News

підписатися