9 жовтня – день Іоанна Богослова і Покровська поминальна субота. Прикмети та заборони цього дня

Автор: Галина Ворона
10:43 09.10.2021

9 жовтня у світі відзначають день пошти, астрономії, паліативної допомоги, птахів, що мігрують. У Європі – день донорства та трансплантації органів. В Україні – День рієлтора. Віряни сьогодні вшановують честь апостола Іоанна Богослова. Також сьогодні припадає Покровська поминальна субота. У давні часи за прикметами цього дня судили про те, якою буде зима і навіть перший літній місяць. Іменини святкують Афанасій, Олександр, Іван, Дмитро, Тихон і Володимир.

9 жовтня – день Іоанна Богослова і Покровська поминальна субота. Прикмети та заборони цього дня
оренда квартири Київ

День пам’яті апостола Іоанна Богослова

9 жовтня православна церква відзначає преставлення (завершення земного життя) апостола і євангеліста Іоанна Богослова – одного з улюблених учнів Ісуса Христа. Він був поруч зі Спасителем до останніх хвилин Його земного життя та дбав про Діву Марію до самого її Успіння.

Під час гонінь на християн Іоанна засудили до страти, проте пізніше замінили її посиланням на острів Патмос. Повернувшись в Ефес, написав Євангеліє від Іоанна. Він був єдиним з дванадцяти апостолів, хто помер своєю смертю.

На Іоанна українці закінчували всі роботи в полі. “Хто не посіяв до Богослова – не варто доброго слова”, – говорили наші предки.

За легендою, одного разу Іоанн Богослов дивом перетворив на вправного живописця простого гусятника. Тому в народі цього святого вшановували як покровителя художників і іконописців. У цей день молилися своєму небесному захисникові і просили про допомогу в справах і про натхнення.

Іоанна своїм захисником вважають і мандрівники, а церква називає його Божим мандрівником. Йому прийнято молитися перед далекою дорогою і не лише. Якщо людину в дорозі застала ніч або місцевість безлюдна, їй слід попросити захисту у Богослова. Той вбереже від нечистої сили, що живе на узбіччях доріг і залякує людей на перехрестях.

Традиції на Іоанна Богослова

За давньою традицією, працювати сьогодні можна лише до обіду, а ось у другій половині дня слід відпочивати. У давнину це свято також називався Іоанна Подорожнього або Шептуна Покривного.

Потрібно відвідати храм і помолитися, причаститися і покаятися в гріхах, висповідатися. Іоанн Богослов допомагає людям, які втратили віру в себе і потребують духовної підтримки.

Іоанну Богослову слід помолитися про зцілення від хвороб, про любов між подружжям і про щастя материнства.

Школярам і студентам у цей день потрібно помолитися Іоанну Богослову і попросити у нього заступництва і допомоги в навчанні.

Покровська поминальна субота

Покровська поминальна субота – день поминання покійних перед святом Покрови Пресвятої Богородиці. Православні в цей день відвідують богослужіння і моляться за душі померлих родичів.

Що не можна робити 9 жовтня

  • лаятися з оточуючими, лихословити, думати і говорити погано про кого-небудь – ці заборони християнської моралі в церковні свята особливо актуальні.
  • не можна говорити погано про померлих, згадувати їх алкоголем, приносити їжу на могили, замовляти панахиду про самогубців, сумувати і плакати.
  • згідно з народними повір’ями, на Іоанна Богослова не можна носити старе незручне взуття (до важкого життя), починати нову справу, байдикувати, їсти цибулю і часник.

Прикмети 9 жовтня 

  • Сніг пішов 9 жовтня – за 40 днів настане зима.
  • Сонячний і теплий день 9 жовтня віщує неспекотний і дощовий липень.
  • До першого снігу на деревах залишилося багато листя – чекай суворої зими.
  • Дощ зі снігом 9 жовтня – у січні буде три сильних відлиги.
  • Після тривалого затишшя 9 жовтня розпочинає дути сильний вітер – буде дощ або сніг.
  • Під час заходу сонця небо у серпанку – чекай швидкої негоди.
  • Протягом дня температура повітря практично не змінюється – такою вона залишиться і найближчими днями.
  • Полетіли граки 9 жовтня – скоро випаде сніг.
  • Рожевий, жовтий або золотий захід – хороша погода буде.
  • Яскраві зірки – погода буде приємною. Тьмяні зірки віщують дощ або сніг.
  • Швидкий листопад – прикмета, що зима теж настане досить швидко.
  • Йде дощ – негода триватиме ще 2 тижні.

Нагадаємо, вихідні, що настали, будуть чи не останніми сухими днями у столиці. Тривалий антициклон, який керував погодою у Києві, відступить вже на початку наступного тижня – попереду дощові дні майже без сонця. 

Великий Київ у Google News

підписатися