80-річчя Івана Миколайчука: відкриття алеї та анонс вистави за його сценарієм

Автор: Марія Супрун
14:21 15.06

15 червня виповнилося 80 років з дня народження видатного українського актора та кінорежисера Івана Миколайчука. До ювілею митця театр «Берегиня» відкриє алею кінородини Івана Миколайчука та розкаже про виставу «Острів сліз», що буде поставлена за його невтіленим сценарієм.

80-річчя Івана Миколайчука: відкриття алеї та анонс вистави за його сценарієм

Святкування відбувається у сквері Івана Миколайчука по вулиці Івана Миколайчука 3-7, навпроти будинку, де мешкав актор, пише Вечірній Київ.

Програму підготував Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня». Участь в святкуванні візьме Капела ім. Ревуцького, яка виконає 4 пісні зі своєї нової концертної програми, що повністю буде побудована на піснях з кінофільмів Івана Васильовича (тих, в яких знімався, тих які знімав сам) — «Пропала грамота», «Вавилон XX», «Комісари».

До заходів приєднається вдова Івана Миколайчука — Марія Євгенівна, яку актор ніжно називав Марічка. Також запрошені Роман Балаян, Лариса Брюховецька та інші представники кіноіндустрії.

Родзинкою події стане відкриття алеї кінородини Івана Миколайчука, що розташована біля будинку, в якому жив актор.

Також театр «Берегиня» працює над постановкою вистави за сценарієм Івана Миколайчука «Острів сліз», який не був екранізований. Над ним він працював спільно з французькою режисеркою Еліані Сабате. Сценарій грунтується на реальній трагічній історії української емігрантки Катерини Ясенчук в Америці з 1915 року коли вона іммігрувала до США, до 70-х років. Почувши у новинах надзвичайну історію української емігрантки до США Еліане Сабате вирушила до України шукати родичів Катерини, писати сценарій та готуватися до зйомок фільму. Іван Миколайчук допомагав француженці у пошуках, хоча її село, родичів та знайомих знайти не вдалося. Фільм так і не зняли, бо через два роки Миколайчука не стало.

Виставу «Острів сліз» в театрі планують представити у вересні до 35-річчя з дня завершення сценарію. Іван Миколайчук закінчив працювати над ним 14 вересня 1986 року.

Нагадаємо, в Києві попрощаються з Григорієм Чапкісом: дата та місце.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...